Eb 2024: A németek fele attól fél, hogy terrorcselekmény lesz a tornán

Egy friss felmérés szerint a német lakosság csaknem 50%-a aggódik a 2024-es németországi Európa-bajnokság során elkövetett esetleges terrorcselekmények miatt.
Csakfoci.hu 2024. június 7., péntek 13:59
Egy friss felmérés szerint a német lakosság csaknem 50%-a aggódik a 2024-es németországi Európa-bajnokság során elkövetett esetleges terrorcselekmények miatt.
Szerző: Csakfoci.hu 2024. június 7., péntek 13:59

A YouGov által a Sinus Intézettel együttműködésben elvégzett és közzétett felmérés szerint a megkérdezettek 12 százaléka nagyon aggódik, míg 35 százalékuk jelezte, hogy valamennyire aggódik az esetleges terrortámadások miatt.

Ezzel szemben 24% nem nagyon aggódik, 12% pedig egyáltalán nem aggódik, a megkérdezettek 16%-a pedig vagy nem nyilvánított véleményt, vagy nem válaszolt a kérdésre.

A felmérésből az is kiderült, hogy a válaszadók közel fele (46%) közömbösnek vallotta magát a közelgő kontinenstorna kapcsán. Továbbá 11% ellenezte az Eb megrendezését, míg 32% azt mondta, hogy várja azt.

Az április 18. és 25. között végzett online felmérésben 2065 személy vett részt.

A torna június 14-én kezdődik, a nyitómeccsen a házigazda Németország Skócia ellen játszik Münchenben, a döntőre pedig július 14-én kerül sor Berlinben.

Neked ajánljuk
Átigazolások
Szolnok
Változások a 11-0 után
Horváth Csaba és segítője Ulvicki Attila távozik a NB III-as csapat éléről, de maradnak a klubnál. A Tisza Kálmán-Lengyel Béla játékos-edző páros vette át a helyüket.
Sepsi
László Csaba lehet az edző
Az idény végéig László Csaba lehet a román élvonal 14., kieséses osztályozós helyén álló Sepsi új vezetőedzője. Mellette Kulcsár László felelne a csapat felkészítéséért. (NSO)
Kisvárda
Utolsó esélyek
Révész Attila az utolsó fordulóban megadja az esélyt a kevesebbet játszóknak, hogy a jövő évi keret kialakítása "az igazságosság elvével történjen".
Tovább az összes átigazoláshoz