Foci Eb: 5 perc alatt és két kimaradt 11-es után jött össze Ukrajna első győzelme - videó

2-1-re nyert Andrij Sevcsenko csapata Észak-Macedónia ellen.
Dudás Gábor 2021. június 17., csütörtök 16:52
Szerző: Dudás Gábor 2021. június 17., csütörtök 16:52

Az ukránok diktálták inkább a tempót az elején és veszélyesebbek voltak kapura is, Malinovszkij vagy Jaremcsuk megmozdulásában is benne volt a gól. Az északmacedónok Elmasz révén veszélyeztettek először, válaszul a hollandok ellen nagy gólt szerző Yarmolenko hagyott ki nagy helyzetet, hogy aztán nem sokkal később már ő szerezze meg a vezetést Ukrajnának.

A 29. percben, egy szöglet után Karavajev sarokkal tette tovább a labdát, amelyet a hosszú oldalon terelt a hálóba Yarmolenko (1-0). Alig öt perc elteltével jött a második gól is: Yarmolenko ugratta ki Jaremcsukot, aki védőjét lerázva, 12 méterről lőtt a bal alsóba (2-0).

Ekkor úgy tűnt, akár el is dőlhetett a meccs, de bőven maradtak még izgalmak a folytatásra. Az 56. percben Alioski lőhetett 11-est Pandev megrúgása után, és bár kihagyta a büntetőt (illetve Buscsan védett), de a kipattanót már a hálóba vágta a középpályás (2-1). A mozgalmas második félidő hajrájában aztán az ukránok is lőhettek egy 11-est, de Malinovszkij kísérletét Dimitrievszki kiütötte.

Így maradt a 2-0, Ukrajna javított a Hollandia elleni vereséget követően, a második meccsét is elveszítő Észak-Macedónia viszont akár már este elbúcsúzhat a tornától, ha a hollandok nem kapnak ki Ausztriától.

A találkozón öt jelenlegi, illetve volt NB I-es játékos is pályára lépett a balkániaknál Visar Musliu (Fehévár, kezdő volt), Boban Nikolov, Stefan Spirovski, Enis Bardhi és Kire Ristevski személyében. Az első meccsen megsérült ferencvárosi ukrán szélső, Olekszandr Zubkov a meccskeretben sem volt ott ezúttal.

Labdarúgó Európa-bajnokság, C-csoport:

Ukrajna - Észak-Macedónia 2-1 (Yarmolenko 29., Jaremcsuk 34., ill. Alioski 56.)

Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.