Fotó: twitter.com/frenchteam

Eb-felkészülés: Griezmann ollózós gólt lőtt, komoly vezéráldozattal járt a franciák győzelme - eredmények, videók

A franciák és a fiatalokkal felálló spanyolok is magabiztosan nyertek az Európa-bajnokság előtti utolsó felkészülési mérkőzésükön.
Nyikes Zoltán 2021. június 9., szerda 7:55
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. június 9., szerda 7:55

A magyarokkal azonos Európa-bajnoki csoportban szereplő francia labdarúgó-válogatott 3-0-ra legyőzte a bolgár csapatot felkészülési mérkőzésen, Saint-Denis-ben. Rossz hír viszont a világbajnok számára, hogy Karim Benzema térdsérülést szenvedett, emiatt még a szünet előtt le kellett őt cserélni, helyére a 41. percben Olivier Giroud állt be. Antoine Griezmann a 29. percben juttatta vezetéshez a hazai együttest, majd éppen Giroud növelte az előnyt a 83.-ban, végül pedig a 90.-ben is pontosan érkezett egy beadásra. A Stade de France-ban ötezer néző ült a lelátón. A franciák az Eb-n egy hét múlva Münchenben a németek vendégei lesznek, majd június 19-én a Puskás Arénában a magyarok ellen lépnek pályára, és ugyancsak itt találkoznak június 23-án a címvédő portugálokkal.

A magyarokkal azonos világbajnoki selejtezőcsoportban szereplő lengyel labdarúgó-válogatott 2-2-es döntetlent játszott a vendég izlandi csapattal a pénteken rajtoló Európa-bajnokság előtti utolsó felkészülési mérkőzésén Poznanban. A Berke Balázs vezette összecsapáson az északiak szereztek vezetést, de gyorsan - még a szünet előtt - jött a válasz. A második félidő izlandi góllal kezdődött, a hazaiak azonban a 88. percben Karol Swiderski révén ismét egyenlítettek.

Eredmények:

Franciaország-Bulgária 3-0 (Griezmann 29., Giroud 83., 90.)
Csehország-Albánia 3-1 (Schick 18., Masopust 68., Celustka 89., ill. Cikalleshi 42.)
Lengyelország-Izland 2-2 (Zielinski 34., Swiderski 88., ill. Gudmundsson 26., Bjarnason 47.)
Spanyolország-Litvánia 4-0 (Guillamón 4., B. Diaz 24., Miranda 54., Puado 73.)

(MTI)

Így nyertek a franciák

Így nyertek a fiatalokkal felálló spanyolok

A Dortmund is vinné
Kerkez Milos
A TEAMtalk szerint az angol topcsapatok mellett már egy német gigász is szerződtetné a magyar válogatott védőt.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)