Véleményes büntető és dráma a hajrában: A Liverpool nyerte a BL-t - videó

A Liverpool nagyon hamar megszerezte a vezetést Mohamed Salah révén, és a második félidőben a Tottenham több lehetőséget is kidolgozott az egyenlítés érdekében, ám a kegyelemdöfést a 88. percben Divock Origi vitte be - hozzásegítve csapatát a hatodik Bajnokok Ligája-győzeleméhez.
Csakfoci Admin 2019. június 1., szombat 22:56
Szerző: Csakfoci Admin 2019. június 1., szombat 22:56

63 277 néző előtt egyperces gyászszünettel kezdődött a Tottenham-Liverpool Bajnokok Ligája-döntő a madridi Wanda Metropolitano Stadionban, amelyen a szombaton autóbalesetben elhunyt ötszörös EL-győztes támadó, José Antonio Reyes emléke előtt tisztelegtek a csapatok.

A gyászszünetet követően magához ragadta a kezdeményezést a Liverpool, amely már a 25. másodpercben büntetőhöz jutott: Mané rúgta Sissoko kezére a labdát, Damir Skomina játékvezető némi videóbírózás után a tizenegyespontra mutatott. A labda mögé Salah állt és magabiztosan értékesítette a büntetőt (0-1).

A kapott gól után a Tottenham becsülettel harcolt az egyenlítésért, azonban a 17. percben egy rövid ideig állt a játék, miután egy hölgy befutott a pályára, végül a biztonságiak kivezették. A kisebb közjátékot követően a Liverpool átadta a területet, míg a Spurs játékosai a kontrákra építettek, ám ezek rendre nem jöttek be. Mivel több gól nem született, így 0-1-el mentek pihenni a felek.

Fordulás után a Tottenham dolgozott ki kisebb-nagyobb lehetőségeket: előbb Kane beadásáról maradtak le középen a társak, majd Winks lövését blokkolta kiváló ütemben Robertson. Egy óra elteltével ismét a Tottenham próbálkozásait lehetett feljegyezni, de a 'Pool védelme állta a sarat. A 68. percben kis híján két gólosra nőhetett volna a Liverpool előnye: Mané iramodott meg a jobb szélen, és középre passzolt Salahnak, aki Milner felé továbbított, azonban a bal alsó mellé tüzelt.

A 81. percben járt a legközelebb az egyenlítéshez a Tottenham: Son 21 méteres lövését Allison védte és a kipattantót Lucas tűzte kapura 14 méterről, de a Liverpool brazil kapusa ismét hárítani tudott.

Ami az egyik oldalon kimaradt, a másikon bement: Van Dijk szerzett labdát és Matiphoz passzolt, az érkező Origi pedig tíz méterről a bal alsóba lőtt, kialakítva ezzel a 2-0-s végeredményt - míg a Liverpool története során hatodszor nyerte meg a Bajnokok Ligáját.

Tottenham - Liverpool 0-2 (Salah 2. - 11-esből, Origi 88.)

Tottenham: Lloris - Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose - Winks (Lucas 66.), Sissoko (Dier 74.) - Alli (Llorente 81.), Eriksen, Son - Kane

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Henderson, Wijnaldum (Milner 62.) - Firmino (Origi 58.), Salah, Mané (Gomez 90.)