Újabb meglepő bukás a foci vb-n: Neymarék belealudtak a vezetésbe, két pontjukba került

Gyönyörű góllal szerzett vezetést Brazília a Svájc elleni vb-nyitómeccsén, de hiába irányította a meccset, az európai gárda egy fejessel végül pontot mentett. A hajrában záporoztak, de ki is maradtak a brazil helyzetek.
Dudás Gábor 2018. június 17., vasárnap 21:56
Szerző: Dudás Gábor 2018. június 17., vasárnap 21:56

Már a 3. percben vezetést szerezhetett volna Brazília, Paulinho ziccerben, 3 méterről lőtt a kapu mellé. Igaz, Sommer beleért a labdába, ezt viszont a bíró nem vette észre. A 20. percig nyomott az ötszörös világbajnok az első gólért és végül sikerrel járt: Coutinho egy kifejelt beadás után, 20 méterről lőtt óriási gólt a bal felső sarokba (1-0).

Az első félidőben simán őrizte előnyét a brazil csapat, Svájc semmilyen veszélyt nem jelent a kapura. A legemlékezetesebb kísérlete az volt vb-selejtezős ellenfelünknek, hogy Zuber teljes erővel arcon lőtte Thiago Silvát...a játékrész zárásaként a "sértett" fejelt egy szöglet után, nem sokkal a léc fölé.

A brazilok picit már az első félidő második felében is belealudtak a vezetésükbe, ami az 52. percben bosszulta meg magát: a semmiből egyenlített Svájc, amikor Zuber egy szöglet után, közvetlen közelről és senkitől sem zavartatva fejelt a léc alá (1-1). Előtte Mirandát lökte meg két kézzel, de a mexikói bíró szerint belefért a mozdulat. Mint ahogy nem fújt akkor sem a játékvezető, amikor a 74. percben, Zakaria mellett elesett Gabriel Jesus a 16-oson belül - gyanús eset volt.

Közben Coutinho duplázhatott volna a 70. percben, de nem találta el a kaput. Mint ahogy aztán a társak sem, pedig Neymarnak volt még egy veszélyes fejese, majd Firminónak egy még jobb bólintása (Sommer nagyot védett), Mirandának pedig egy ordító lövőhelyzete 13 méterről, de csúnyán a jobb kapu mellé durrantott a bekk. Maradt így a meglepő 1-1.

Vb, E-csoport

Brazília - Svájc 1-1 (Coutinho 20., ill. Zuber 52.)

A csoport állása: 1. Szerbia 3 pont (1-0), 2. Brazília és Svájc 1-1 (1-1), 4. Costa Rica 0 (0-1)