U21-es Eb-selejtező: Piros lap a 11. percben, sima vereséget szenvedtünk a belgáktól - videó

A magyar csapat Tóth Bence szabálytalansága után már a 11. percben emberhátrányba került. A belgák hamar kihasználták, hogy 10 ember ellen játszhatnak, majd folyamatosan növelték előnyüket.
Budai László 2018. március 26., hétfő 21:51
Szerző: Budai László 2018. március 26., hétfő 21:51

Azzal kezdődött a mérkőzés, hogy Dimata kétszer is lefutotta védőjét, de szerencsére mindkétszer fölé bombázott. Látszott azonban, hogy a belga támadóval lesz még baja a mieinknek. Sajnos ez hamar igazzá vált: Dimata a 11. percben, gólhelyzetben lépett ki Tóth Bence mellett, aki lerántotta a 16-os előtt – a játékvezető szigorú ítélete piros lap volt. Ezután Bíró helyett Spandler érkezett, hogy a védelmünk kissé stabilizálódjon, de sajnos így is hamar jött a hazai gól: S. Schrijvers a 20. percben, 17-ről lőtte ki remekül a jobb alsót (1-0).

A hazaiak folyamatosan a magyar térfélen voltak, és alakították ki a lehetőségeket, a 36. percben közel is voltak a 2. gólhoz: Cools jobboldali beadására Dimata érkezett jól, és a rövid sarokról, a kapu közvetlen közeléből fölé lőtt. A mieinknek egy kósza helyzetük volt, ekkor Gazdag jó ívelése után Sallai lőhetett 12 méterről, szorongatott helyzetből, de gyengén találta el a labdát. A hajrában Mpenza ívelt körülbelül 30 méterről, a baloldalról kapura - a kissé kinnálló Demjént meglepte a labda, de a kapufa kisegítette őt, majd a kipattanót is rárúgták a hazaiak, de sikerült mentenünk.

A második félidő elején Sallói helyett Balogh Norbert jött, és talán ennek is köszönhető, hogy valamivel aktívabbak tudtunk lenni támadásban. Igaz, ez maximum annyiban mutatkozott meg, hogy Baloghig el tudtuk juttatni a labdát, helyzet nem adódott. A 65. percben pedig még távolabb kerültünk a döntetlentől: Mbenza adott be balról tökéletesen, Lukebakio pedig hét méterről a bal sarokba fejelt (2-0). Lukebakio ráadásul úgy fejelte a gólt, hogy percek óta le akarták cserélni – gólja után meg is tették ezt.

A 72. percben újabb szigorú ítélet jött a bírótól, Dimata ezúttal Lenzsér szorításában esett el a 16-oson belül, amiért 11-est kaptak a hazaiak. A büntetőt a sértett a jobb sarokba rúgta (3-0). A hajrában Demjénnek kellett még bemutatnia egy bravúrt Mbenza lövése után, de az állás már nem változott.

A mieink célja így a csoport második helyének a megszerzése lehet. A négy legjobb csoportmásodik egy-egy pórselejtezőt játszhat az Eb-ért.

U21-es Eb-selejtező

Belgium U21-Magyarország U21 3-0 (Schrijvers 20., Lukebakio 65., Dimata 72. – 11-esből) – kiállítva: Tóth B. 11.