Szalai, Sallai: 6 pont és 180 perc kezdőként a Bundesligában - videó

Mind a Hoffenheim, mind a Freiburg magyar támadója győzelemnek örülhetett kedden, Szalaiék Hannoverben (3-1), Sallaiék pedig a Schalke ellen (1-0) nyertek és mindketten végig a pályán is voltak kezdőként.
Dudás Gábor 2018. szeptember 25., kedd 22:32
Szerző: Dudás Gábor 2018. szeptember 25., kedd 22:32

A góllövőlistán még mindig az élmezőnyben lévő Szalai Ádám végigharcoltak, robotolta a Hannover elleni találkozót, amelyen 2-0-ra is vezetett már csapata, a Hoffenheim, de végül meg kellett izzadnia a sikerért, a hazaiak nagyon nyomtak a végén és egy, a videóbíró által (jogosan) elvett gólt is szereztek, Fullkrugnak pedig kapufája is volt. Szalainak is volt egy ígéretes lövése a meccs utolsó negyedében, de a Hannover kapusa védeni tudott. Belfodil aztán a hosszabbításban megadta a kegyelemdöfést a hazaiaknak.

Sallai Roland nagyszerű debütálása után és az első meccsén elszenvedett kisebb sérülése ellenére újra kezdő volt a Freiburgban és  - Szalaihoz hasonlóan - végig is játszotta a kedd esti találkozót. Sőt, második sárga lapját is megkapta a 77. percben. Ennél fontosabb azonban, hogy csapata 1-0-ás győzelmet aratott a borzalmas rajtot (5 meccs, 5 vereség) vevő gelsenkircheniek ellen.

A nap harmadik meccsén született meg a legnagyobb meglepetés: az Augsburg egy hajrában szerzett Felix Götze (korábban a Bayernben is futballozott)-góllal, az Allianz Arénában szakította meg (1-1) a Bayern München 100 százalékos sorozatát.

Bundesliga, 5. forduló

Bayern München - Augsburg 1-1 (Robben 48., ill. F. Götze 87.)

Freiburg - Schalke 1-0 (Niedelechner 52.)

Hannover - Hoffenheim 1-3 (Fullkrug 55. - 11-esből, ill. Brenet 20., Kadebarek 49., Belfodil 93.)

Korábban: Werder Bremen – Hertha BSC 3-1 (Harnik 11., Veljkovic 45., Kruse 66. – 11-esből, ill. Dilrosun 53.)

Magyarokat igazol?
Csepregi György
Három magyar játékos (ebből egy játszik itthon) van a belga élvonalba feljutó Beerschot magyar sportigazgatójának, Csepregi Györgynek a listáján. (Sportrádió)
Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.
Figyelmeztetés a légiósoknak
Az NB I-es klub egy jogi szakértőn keresztül adott ki hivatalos közleményt a légiósok helyzetével kapcsolatban.