Rooney történelmi gólt szerzett, a Fradi ex-játékosa 16 hónap után tért vissza a ManCity ellen - videó

Az Everton angol csatára megszerezte 200. Premier League-gólját, de a Manchester City emberhátrányban is egyenlíteni tudott.
Budai László 2017. augusztus 21., hétfő 22:52
Szerző: Budai László 2017. augusztus 21., hétfő 22:52

Wayne Rooney 200. Premier League-találatát szerezte ma este a Manchester City-Everton mérkőzésen. Ezzel belépett egy igen szűkkörű elittársaságba, ugyanis eddig csak Alan Shearer (260) lépte át a 200 gólos álomhatárt. A liverpooliak ezzel a találattal 1-0-ra vezettek, de Sterling a 83. percben kiegyenlített. Mindezt emberhátrányban tette a City labdarúgója, ugyanis a hazaiaktól a 44. percben kiállították az 50 millió eurós igazolást, Kyle Walkert, akinek 200. PL-meccsén ez volt az első piros lapja.

A 90. percben Rooney cseréjeként pályára lépett a Fradi korábbi játékosa, Muhamed Besic, aki súlyos sérülése után 1 év és négy hónap után játszhatott ismét tétmeccsen az Everton felnőtt csapatában.

Schneiderlin 86. perces kiállítása miatt egyébként a vendégek is tízen fejezték be a meccset, de az eredmény már nem változott (1-1).

ÍGY ÁLL A PREMIER LEAGUE - TABELLA

Manchester City-Everton 1-1 (Sterling 82., ill. Rooney 35.), kiállítva: Walker 44. (City), ill. Schneiderlin 86. (Everton)