Videó: Az Arsenal gyorsan ébredt, Alexis döntött - Wenger győztes meccsen érte be Fergusont

Az angol élvonal, a Premier League csütörtök esti mérkőzésén az Arsenal ötgólos bajnokin győzte le a Crystal Palace együttesét. Az ágyúsok a szünetben vezettek, de a második játékrészben meg kellett dolgozniuk a három pontért. Menedzserük, Arsene Wenger győztes meccsen érte be a legendás Sir Alex Fergusont.
Csakfoci Admin 2017. december 28., csütörtök 23:04
Szerző: Csakfoci Admin 2017. december 28., csütörtök 23:04

A Premier League csütörtök esti találkozóján londoni rangadót rendeztek, az élmezőnnyel lépést tartani akaró Arsenal a bennmaradásért küzdő Crystal Palace-hez látogatott. Az ágyúsok menedzsere, Arsene Wenger 810. alkalommal ült PL-meccsen a kispadon, amivel beállította Sir Alex Ferguson rekordját.

Az első játékrészben az Arsenal dominált, és egy kissé szerencsés góllal meg is szerezte a vezetést. A szünet után azonban magára talált a Crystal Palace, és egy szép támadás végén egyenlítettek.

Az Arsenalnak viszont volt válasza, Alexis Sánchez előbb egy kapáslövéssel, majd egy mélységi indítás utáni kilépése végén lőtt góllal kétgólos előnyhöz juttatta a vendégeket. A hajrára ismét feléledő hazaiak egy szöglet utáni fejessel szépítettek, és a négyperces hosszabbításban küzdöttek egy egyenlítésért, de az összességében megérdemelten nyerő Arsenal nem engedte ki kezéből a sikert.

Crystal Palace–Arsenal 2–3 (Townsend 49., Tomkins 89., ill. Mustafi 25., A. Sánchez 62., 66.)

FRISS TABELLA: ÍGY ÁLL A PREMIER LEAGUE - KATTINTS!