Őrületes bajnoki hajrá: 5-5 lett az év meccse, hazai vereség 876 nap után - videók

Egy hatalmas meglepetést és egy 10 gólos csodameccset is hozott a skót Premiership utolsó fordulója vasárnap.
Dudás Gábor 2018. május 13., vasárnap 16:21
Szerző: Dudás Gábor 2018. május 13., vasárnap 16:21

37 győzelem és 11 döntetlen után, 2015 decemberét követően először kapott ki a skót Celtic hazai pályán a bajnokságban. Az ezzel ezüstérmes helyen végzett Aberdeen győztes gólját Considine szerezte a 47. percben. A vendégek a 92. percben ráadásul tíz emberre is fogyatkoztak (Logan állt ki), de így is megőrizték bravúros három pontjukat.

Óriási izgalmakat és 10 gólt hozott a Hibernian és a végül bronzérmes Rangers csatája. A hazaiak már 3-0-ra is vezettek a 22. percben, azonban a Glasgow-i gárda zsinórban öt gólt szerezve a 68. percben mér kétgólos fórban volt.

Ezzel sem volt azonban vége az izgalmaknak: a Hibs a 70., majd a 90. percben is betalált - ekkor a Rangers már emberhátrányban volt, Holt a 85. percben kapott piros lapot -  5-5-ös döntetlenre mentve a vasárnapi záróbajnokit. Nem véletlenül örült önfeledten Neil Lennon, a hazaiak trénere - akit egyébként emiatt a lelátóra zavartak...