Olasz kupa: Hőssé vált a 122. perces csukafejesével Adorján, búcsúztatták a Genoát - videó

A hosszabbítás utolsó másodpercében, a 122. percben csukafejessel mentette döntetlenre az állást a Virtus Entella magyar légiósa. Adorján Krisztián, csapata büntetők után jutott be a nyolcaddöntőbe, ahol a Roma vár rájuk.
Csakfoci Admin 2018. december 6., csütörtök 21:51
Szerző: Csakfoci Admin 2018. december 6., csütörtök 21:51

Genoa – Virtus Entella 3–3 (Piatek 27., 86. – mindkettőt büntetőből, Lapadula 110. – büntetőből, ill. S. Icardi 20., 83., Adorján 122.) – büntetők után: 6–7

Hatalmas bravúrt ért el az Adorján Krisztiánnal a kezdőben felálló harmadosztályú Virtus Entella. A találkozón előbb Simeone Icardi két góljával vezetett az Entella, majd Krzysztof Piatek két értékesített büntetője mentette meg a Genoát a szégyentől, így következhetett a kétszer tizenöt perces ráadás.

A hosszabbításban ismét tizihez jutott a Genoa, amit Gianluca Lapadula értékesített (3-2), ám a slusszpoén a 122. percben érkezett: Adorján az utolsó percekben csukafejessel vette be az ellenfél kapuját (3-3).

Az "orosz rulett" a nyolcadik párig ment, Adorján az utolsó körben ő döntötte el a tizenegyespárbajt, és így 7-6-al az Entella bizonyult jobbnak és jutott a nyolcaddöntőbe, ahol a Roma csapatával találkoznak.