NB I: A Fradi az Örökrangadó után növelte az előnyét - videó, tabella

Lanzafame két gólt szerzett, a Ferencváros pedig győzött az MTK ellen a forduló zárómeccsén, így már 8 ponttal vezet a Vidi előtt a tabellán.
Csakfoci Admin 2019. március 9., szombat 21:25
Szerző: Csakfoci Admin 2019. március 9., szombat 21:25

Jobban kezdett és gyorsan előnybe került az FTC - az első lövésből egyből gól lett: Varga vett át egy labdát, majd 13 méterről laposan lőtt, a jobb alsó sarokban kötött ki a labda (0-1).

Az MTK próbálta átvenni a játék irányítását, de nagyobb lehetőségei a vendégeknek akadtak: a 16. percben Lanzafame készített le egy labdát Petrjaknak, aki 17 méterről alig helyezett a jobb kapufa mellé, majd Varga fejelt kisodródott helyzetből - Kicsak hibája után - az üres kapu fölé.

Az első félóra végére nőtt a zöld-fehérek előnye: Lovrencsics élesen belőtt labdájába Lanzafame beleért, és a labda a hálóban kötött ki (0-2).

Gera szépíthetett volna, egy jó csel után lőtt 16 méterről, a megpattant labda a kapu mellé ment. Egy percre rá Gengeliczki fejese ment centikkel a bal kapufa mellé. A 42. percben újabb gólt szerzett a Ferencváros: Petrjak bal oldali beadására Lanzafame érkezett a hosszún és a kapuba továbbította a labdát, így 0-3-al mentek a félidőre a csapatok.

Fordulás után szépíthetett volna az MTK: Szelin passzolt Torghelléhez, aki fordulásból keményen lőtt 17 méterről, Dibusz nagyot mentett. Bő tíz perccel később Balogh fejelt egy beadás után, de a lécről kifelé jött a labda. A túloldalon egy veszélyes Petrjak-lövés volt a válasz, amely azonban kevéssel mellé ment. Csonka helyzete sem ment be, a túloldalon viszont jött a gól: a 78. percben Gera szépített, jó cselek után ballal, 13 méterről helyezett a hálóba, beállítva ezzel az 1-3-as végeredményt.

A Fradi így biztosan nyerte az Örökrangadót, és 8 pontosra növelte az előnyét a Vidi előtt.

MTK Budapest - Ferencváros 1-3

Gólszerzők: Gera (76.) ill. Varga (5.), Lanzafame (28., 40.)

Tabella: adatbank.mlsz.hu