NB I: 3 gól, büntetők és kapufa a gyirmóti fővárosi derbin - videó, tabella

A Honvéd nyerte a két fővárosi együttes gyirmóti meccsét, amely változatos játékot és három büntetőt is hozott.
Csakfoci Admin 2019. február 23., szombat 21:32
Szerző: Csakfoci Admin 2019. február 23., szombat 21:32

Az első 20 perc jobbára mezőnyjátékkal telt el, ezt Kukoc törte meg, akinek átlövését azonban vetődve fogta Kicsak. Két távoli lövés jelentette a legnagyobb veszélyt a folytatásban is: Gazdag lapos lövését fogta az MTK kapusa, míg a túloldalon Bognár veszélyes szabadrúgása után hárított Gróf. Úgy tűnt, gól nélkül ér véget az első félidő, ám Holender elesett Gengeliczki mellett (aki a kezével picit megfogta őt), járt a büntető, amit a sértett értékesített a 44. percben (1-0).

Azonnal egyenlíthetett volna az MTK: Gera akasztása után Bognár lőhetett 11-est, amit azonban Gróf a jobb sarok elől kiütött, így 1-0-ra vezetett a szünetben a Honvéd a gyirmóti meccsen.

A második félidő Honvéd-helyzettel indult: Mezghrani passzolt N’Goghoz, akinek lövése Baloghról pattant szögletre. Ezt követően teljesen átvette az irányítást az MTK, és ez gyorsan gólt ért: Kálnoki Kis szabálytalansága után az újabb 11-est Torghelle már nem hibázta el (1-1).

Sőt, vezetést is szerezhettek volna a kék-fehérek, ám Torghelle 9 méteres lövése elakadt egy védőben. Gera is vezetést szerezhetett volna, 17 méteres lövését azonban a jobb sarok elől védte Gróf. Nem éltek a lehetőségeikkel a “vendégek”, nem úgy a kispestiek: az 58. percben egy jobb oldalról érkezett beadás után Kukoc középre fejelte a labdát, Ben-Hatira pedig közelről a hálóba lőtt (2-1).

A hajrában ismét egyenlíthetett volna az MTK: Torghelle éles szögből lőtt, de a kapufáról a labda kifelé pattant, így a helyzeteivel jobban élő Honvéd 2-1-re nyert, és ezzel továbbra is a dobogóért küzdhet.

Honvéd - MTK Budapest 2-1

Gólszerzők: Holender (44.-büntetőből), Ben-Hatira (58.) ill. Torghelle (52.-büntetőből)

Tabella: adatbank.mlsz.hu