Messi 600. gólja aranyat érhet a Barcelonának - videó

Lionel Messi parádés szabadrúgásával győzte le vasárnap a Barca az Atlético Madridot a spanyol bajnokság jelenlegi csúcsrangadóján, így nyolcpontos előnyre tett szert a katalán gárda.
Dudás Gábor 2018. március 4., vasárnap 18:09
Szerző: Dudás Gábor 2018. március 4., vasárnap 18:09

TABELLA: A spanyol bajnokság állása itt!

A kezdősípszótól kezdve átvette az irányítást a Barcelona, lehetőségei is akadtak a vezetésre, de egészen a 26. percig kellett várni a hazaiak első góljára. Ekkor a karrierje 600. gólját szerző Lionel Messi pompás szabadrúgással vette be Oblak kapuját.

Iniesta sérülése és lecserélése miatt szomorkodhattak is a hazaiak, akik már a szünet előtt megduplázhatták, triplázhatták volna akár előnyüket, de vagy Oblak kapus, vagy a szerencse megmentette az Atlético hálóját.

A labdát 60-65 százalékban birtokló gránátvörös-kékek a második játékrészben is diktálta a tempót, Oblaknak több komoly mentése és egy nagy bravúrja is volt (Busquets kapáslövésénél), miközben a néha fel-felébredő Atlético egy lesgólig jutott a hajrában, Gameiro révén.

Szabályos gól azonban már nem született, 1-0-s sikerével a Barcelona nyolcpontosra növelte előnyét a spanyol bajnokság élén.

La Liga, 27. forduló:

Barcelona - Atlético Madrid 1-0 (Messi 26.)

Levante - Espanyol 1-1 (Morales 55., ill. L. Baptistao 91.)

Real Sociedad – Alavés 2-1 (H. Moreno 6., Illarramendi 11., ill. A. Pedraza 39.)

Valencia – Real Betis 2-0 (Rodrigo 23., Zaza 47.)