Légiósok: Novothny gólja is kevés volt a dél-koreai rangadón – videó

Május eleje után ismét eredményes volt a dél-koreai másodosztályban szereplő Busan IPark FC magyar támadója. Novothny Soma szezonbeli negyedik gólját szerezte.
Csakfoci Admin 2019. június 1., szombat 18:59
Szerző: Csakfoci Admin 2019. június 1., szombat 18:59

Korábban beszámoltunk arról, hogy másfél hónapig tartó rossz sorozatot tört meg május elején a dél-koreai másodosztályban érdekelt Busan IPark FC magyar támadója, Novothny Soma, aki akkor Seoul E-Land FC elleni bajnokin gólt szerzett.

A 24 éves támadó a Suwon City elleni rangadón kezdőként lépett pályára. Novothny már a 12. percben egy lefejelt labda után, védője szorításában közeli lövéssel megszerezte a vezetést csapatának (1-0). Sokáig nem örülhetett a magyar csatár, hiszen tíz perccel később a vendégek egyenlíteni tudtak Egbuchunam találatával (1-1).

A második félidő elején Novothnyt lecserélték, majd az 53. percben a Busan átvette a vezetést Romulo góljával (2-1). A 2-2-es végeredményt Egbuchunam állította be.

Novothny a szezonban eddig 7 tétmeccsen játszott, négy gólt szerzett. A Busan IPark FC a bajnokságban 14 forduló alatt 28 pontot gyűjtött, és az első helyen áll a koreai másodosztály tabelláján.