Budapest, 2017. július 13. A ferencvárosi Varga Roland szerezte szabadrúgásból csapata második gólját a labdarúgó Európa Liga-selejtező második fordulójában játszott Ferencváros – Midtjylland mérkőzésen a budapesti Groupama Arénában 2017. július 13-án. MTI Fotó: Illyés Tibor

Fradi-gála helyett fájdalmas vereség az EL-ben - videó

Az FTC remek futballal 2-0-ra vezetett, majd egy bíró döntés után totálisan megváltozott minden. A dánok 4-2-re nyerték az odavágót.
Mokány Lajos 2017. július 13., csütörtök 22:50
Szerző: Mokány Lajos 2017. július 13., csütörtök 22:50

Priskin révén azonnal vezetést szerezhetett volna az FTC, de rosszul találta el fejjel a labdát a támadó. Nem sokkal később ismét ziccerbe került, de az is kimaradt. A dánok támadásaiban is benne volt a veszély, egy-egy kiugratásuk után kialakult meleg helyzet, de gólt nem lőttek.

Nem úgy a Fradi: a félidő közepén Leandro ívelt előre pontosan egy labdát, Botka mellel átvette, ezzel befelé tört, majd 14 méterről félmagasan kilőtte a kapu bal oldalát.

A folytatásban is kiválóan futballozott a magyar csapat, és ennek meg is lett az eredménye: Varga szabadrúgásból tekert a hálóba. Olyan összeszedetten játszott ekkor az FTC, hogy a második félidőben megvolt az esélye annak, hogy tovább nőjön a különbség.

Nem így lett: a lefújás előtt Kochot kiállította a svájci bíró és 11-est ítélt, amit Poulsen értékesített.

Fordulás után fölényben játszottak a dánok, Poulsen a 61. percben szabadrúgásból ki is egyenlített. És ezzel még nem volt vége: alig pár perccel később csapata második büntetőjéből megszerezte a harmadik gólját is a csapatkapitány.

3-3 helyett lett 2-4

A hajrában nem sikerült az egyenlítés, pedig majdnem összejött: a vége előtt Bőle 16 méteres, lapos lökete után a kapufáról kifelé jött a labda. A dánok rúgtak még a legvégén egyet, így az FTC 4-2-es vereséget szenvedett, ami különösen az első 44 percben látottak után fájó.

Midtjylland - Ferencváros 2-4 (Botka 22., Varga 42., ill. Poulsen 45, 61., 67., Onoachu 90.) - percről percre közvetítés

Fiatal bekk érkezett a DAC-tól
A DVSC szerződtette a 17 éves Ferenczi Barnabást.
Horvát távozó
Távozik a 2022 nyara óta 46 tétmeccsen szerepet kapott Dominik Kovacic. A védő október 6-óta - sérülése miatt - nem lépett pályára. (Kisvárda FC)
Tokmac Nguen
Öt magyar bajnoki cím, egy Magyar Kupa-aranyérem, Bajnokok Ligája- és Európa Liga-csoportkör után a svéd Djurgarden együtteséhez igazolt a Ferencvárostól Tokmac Nguen.