Foci vb: Ronaldo megelőzte Puskást, és győzelemre vezette a portugálokat - videó

Foci vb: Cristiano Ronaldo korai fejesgólja győzelmet ért Marokkó ellen, valamint a válogatottban rúgott 85. góljával megelőzte minden idők legnagyobb magyar labdarúgóját, Puskás Ferencet.
Csakfoci Admin 2018. június 20., szerda 15:52
Szerző: Csakfoci Admin 2018. június 20., szerda 15:52

A vezetést viszonylag korán, már a negyedik percben megszerezték a portugálok: Joao Moutinho jobboldali szögletéből Cristiano Ronaldo védőjét megelőzve, öt méterről a léc alá fejelt (1-0). Ronaldónak ez volt a válogatottban szerzett 85. gólja, amivel megelőzte a nemzeti csapatban 84 találatig jutó Puskás Ferencet. A túloldalon Rui Patríciónak is volt dolga, előbb Bousafa csúsztatott a hosszú sarok mellé, majd Benatia fejesét védte a portugál kapus. A 19. percben könnyen egyenlíthettek volna az marokkóiak, Nabil Dirar lépett meg és vitte le az oldalvonalhoz a labdát és laposan középre gurított, azonban Boussoufa lesen tartózkodott. A 30. percben a marokkóiak tizenegyest reklamáltak José Fonte szabálytalansága után, aki Amrabatot lökte fel a tizenhatoson belül, de a játékvezető nem ítélt büntetőt. Az első félidő lefújása előtt két góllal is mehettek volna a portugálok, de Goncalo Guedes lövését reflexmozdulattal védte Munir Mohamedi.

A második játékrészben sorra záporoztak a marokkói helyzetek. Előbb az 55. percben Benatia fejelt kb. 15 méterről kapura, ám a felpattanó labdát bravúrral hárította Rui Patrício. Öt perccel később ismét a marokkói középpályás volt főszerepben, de 11 méterről fölé bombázott. Egy óra elteltével ugyanúgy nyomtak a marokkóiak és mindent megtettek az egyenlítésért, legfőképp Benatia, de a fejesei és a lövései pontatlanok voltak. A 83. percben egy marokkói szöglet után Pepére pattant a labda, ám a spori nem ítélt semmit és videóbírózás sem volt, így maradt az 1-0-s kiszenvedett portugál győzelem.

Világbajnokság, B-csoport:

Portugália-Marokkó (Ronaldo 5.)

Portugália: Rui Patricio – Pepe, Raphael, Fonte – Cédric, J.Moutinho, J. Mario (Bruno Fernandes 69.), Bernardo (Gelson Martins 59.), William – Ronaldo, Guedes

Marokkó: El Kajoui – Hakimi, Da Costa, Benatia, Dirar – Ziyach, El Ahmadi (Fajr 86. perc), Belhanda (Mehdi Karszela 75. perc), Boussoufa – Amrabat, Boutaib (El Kaab, 69.)