Foci vb: Mexikó a németek legyőzése után nem hibázott, közel a csoportelsőség - videó

A mexikói válogatott a címvédő németek legyőzése után Dél-Korea ellen is győzött, az ázsiai csapat erejéből csak egy hosszabbításos bombagólra futotta.
Csakfoci Admin 2018. június 23., szombat 18:57
Szerző: Csakfoci Admin 2018. június 23., szombat 18:57

Az első félidő lüktető meccset hozott, mindkét csapatnak volt lehetősége gólt szerezni. A legnagyobb helyzet Dél-Korea előtt adódott, hiszen a 12. percben Ki Sungyueng lövését bevetődve blokkolták a mexikóiak. Tíz perccel később Son lőtt kapura, de védők ismét blokkolni tudtak. A 26. percben némileg váratlanul megszerezték a vezetést a mexikóiak. José Guardado beadásába Jang Hyunsoo ért bele kézzel a labdába a tizenhatos vonalán, a játékvezető habozás nélkül büntetőt ítélt. A tizenegyesponthoz Carlos Vela állt, aki magabiztosan ballal a bal alsóba lőtt (0-1).

A bekapott gól után a dél-koreaiak főleg Szon révén próbálkoztak szabadrúgásból egyenlíteni, ám ez nem sikerült, így 1-0-s mexikói vezetéssel vonultak pihenni a csapatok.

Szünet után helyzet nélkül teltek az első percek. A koreaiak hiába mentek előre és birtokolták többet a labdát, nem tudtak eljutni a mexikói kapu elé, amikor pedig igen, rossz döntéseket hoztak. Mexikó eközben kontrákkal veszélyeztetett: Guardado 17 méteres, jobb felső sarokba tartó lövését Cso ütötte ki bravúrral, Lozano lehetőségénél pedig egy becsúszó láb mentett. A 66. percben Hernandez már nem hibázott, egy gyors kontra végén egy visszahúzós csellel ajtó-ablak helyzetbe hozta magát, majd 0-2-re módosította az állást.

A gyakran felesleges szabálytalanságokat elkövető Dél-Korea a hosszabbításban Szon bombagóljával szépített (1-2), de kikapott.