SOCHI, RUSSIA - JUNE 30: Uruguay players celebrate at full time during the 2018 FIFA World Cup Russia Round of 16 match between Uruguay and Portugal at Fisht Stadium on June 30, 2018 in Sochi, Russia. (Photo by Ian MacNicol/Getty Images)

Foci vb: Cavani duplázott, Messi után Ronaldónak is véget ért a vb - videó

Az oroszországi világbajnokság második nyolcaddöntőjében Uruguay két Cavani-góllal megverte Portugáliát, amely számára véget ért a torna.
Csakfoci Admin 2018. június 30., szombat 22:02
Szerző: Csakfoci Admin 2018. június 30., szombat 22:02

Ronaldo lövése jelentette az első próbálkozást a világbajnokság második nyolcaddöntőjén, ám Uruguay a másik oldalon rögtön betalált első helyzetéből: Suárez kapott remek keresztlabdát a bal szélen, élesen középre lőtte a játékszert, amelyet a berobbanó Cavani bólintott a bal felsőbe (1-0). A 23. percben Suárez szabadrúgása elsuhant a sorfal között, Patriciónak kellett mentenie. Hiába birtokolta többet a labdát Portugália az első félidőben, igazi helyzetekig nem jutottak Ronaldóék.

A szünet után egyenlíteni tudott Portugália: bal oldali kis szögletet követett beadás, a labdát pedig Pepe bólintotta a kapuba (1-1). Bő öt perc kellett a válaszhoz: uruguayi kontratámadás végén Cavani remek mozdulattal tekert a kapu bal oldalába a tizenhaton kívülről (2-1). A hátralevő időben mentek előre az egyenlítésért a portugálok, Bernardo Silva egy ízben az üresen maradt kapu fölé vágta a labdát, illetve Muslera kapusnak is akadt dolga. A négy percesre tervezett, hat perces hosszabbításban sem született azonban már gól, Uruguay jutott tovább, a negyeddöntőben pedig Franciaország lesz az ellenfele.