EL: Szalaiék jó helyzetben; nem született döntés a "magyaros" meccsen – eredmények, videó

Szalai Attilával a kezdőben nyert 2-1-re a ciprusi Apollon Limassol az osztrák Austria Wien ellen, a Megyeri Balázst és Ugrai Rolandot is soraiban tudó görög Atromitosz 0-0-t játszott a Nagy Dominikot nélkülöző Legia Varsó otthonában az EL-selejtező 3. fordulójában.
Csakfoci Admin 2019. augusztus 8., csütörtök 23:00
Szerző: Csakfoci Admin 2019. augusztus 8., csütörtök 23:00

Austria Wien - Apollon 1-2 (Klein F. 41 - 11-esből, ill. Markovic 14. - 11-esből, Gakpe S. 50.) - piros lap: Madl M. 92. (Austria Wien)

Szalai Attila kezdőként végigjátszotta az osztrák Austria Wien elleni idegenbeli EL-selejtezőt. A vezetést a ciprusiak szerezték meg, miután Markovic büntetőből volt eredményes a 14. percben. Nem sokkal az első félidő lefújása előtt Klein egyenlített, szintén tizenegyesből.

Fordulás után az 50. percben Gakpe találatával átvette a vezetést a ciprusi csapat, amely a 92. percben emberelőnybe is került, így Szalaiék jó helyzetből várják a jövő heti visszavágót.

Összefoglaló

Legia Varsó - Atromitosz 0-0

Újabb "magyaros" EL-meccsen van túl Megyeri Balázs és a csapata, a görög Atromitosz.

A magyar kapus kezdőként végigjátszotta a lengyel Legia Varso elleni idegenbeli selejtezőt, honfitársa Ugrai Roland a 72. percben állt be csereként, míg a hazaiaknál Nagy Dominik a kispadról nézte végig a mérkőzést.

A találkozó gól nélküli döntetlennel ért véget.

Európa Liga, 3. selejtezőkör - végeredmények

Antwerp - Pzlen 1-0 (Rodrigues I. 29.)

CSZKA Szófia - Zorya Luhansk 1-1 (13. Evandro ill. Yurchenko V. 46. - 11-esből)

Feyenoord - Dinamo Tbilisi 4-0 (Sinisterra L. 43., Kobouri D. 82. - öngól, Berghuis S. 85. - 11-esből, Narsingh L. 88.) - piros lap: Shulaia A. 79. (Dinamo Tbilisi)

Lok. Plovdiv - Strasbourg 0-1 (Mitrovic S. 11.) - piros lap: Tomasevic J. 10. (Lok.Plovdiv)

Ludogorec - TNS 5-0 (Harrington R. 11. - öngól, Tchibota M. 28., Lukoki J. 43., Keseru C. 65., Moti C. 76.)

Sarajevo - BATE Borisov 1-2 (Handzic H. 79., ill. Baga D. 19., Moukam H. 71. - 11-esből)

Dudelange - Kalju 3-1 (Stolz D. 28., 30., 75., ill. Puri S. 41.) - piros lap: Kirss R. 90. (Kalju)

Midtjylland - Rangers 2-4 (Onyeka O. 58., Kaba S. 63., ill. Morelos A. 43., Aribo J. 52., Katic N 56., Arfield S. 70.)

Norrköpping - Hapoel Beer Sheva 1-1 (Sema M 51. ill. Shamir E. 55.)

Rijeka - Aberdeen 2-0 (Colak A. 62. - 11-esből, Muric R. 88.)

FCSB - Mlada Bolesláv 0-0

Vaduz - Eintracht Frankfurt 0-5 (Kostic F. 11., 27., Kohr D. 40., Pacienca G. 53., Gacinovic M. 63.)

Luzern - Espanyol 0-3 (Ferreyra F. 28., Vila D. 60., Vargas M. 89.)

Partizan - Yeni Malatyaspor 3-1 (Sadiq U. 4., Asano T., ill. Chebake I. 84.  Soumah S. 90. - 11-esből)

Torino - Shakhtyor Soligorszk 5-0 (Belotti A. 2., 63. - 11-esből, Izzo A. 15., De Silvestri L. 72., Bonifazi K. 76.)

EL: 3 ezer gyerek előtt kapott ki a Honvédot búcsúztató Craiova; kiütötték a Fradi korábbi ellenfelét – eredmények, videók
A román Universitatea Craiova hazai pályán 2-0-ra kikapott a görög AEK Athéntól, a Ferencváros által BL-től búcsúztatott máltai Valletta pedig a kazah Asztana vendégeként szenvedett vereséget az EL-selejtező 3. körének első felvonásán.