Arsenal-Chelsea döntő lesz az Európa Ligában – videók

Az Arsenal a múlt héthez hasonlóan ezúttal is nyert a Valencia ellen, és kettős sikerrel jutott be a május 29-i bakui Európa Liga-döntőjébe, ahol a Frankfurt ellen büntetőpárbajban győzedelmeskedő Chelsea lesz az ellenfele.
Csakfoci Admin 2019. május 9., csütörtök 23:51
Szerző: Csakfoci Admin 2019. május 9., csütörtök 23:51

Valencia - Arsenal 2-4 (Gameiro 11., 58., ill. Aubameyang 17., 69., 89., Lacazette 50.)

Továbbjutott az Arsenal kettős győzelemmel, 7-3-as összesítéssel.

Az Arsenal az egy héttel ezelőtt hazai pályán elért 3-1-es előnyről várta a Valencia elleni EL-elődöntő visszavágóját. A Valencia a 11. percben Gameiro góljával szerezte meg a vezetést az Arsenal ellen az Európa Liga-elődöntőjének visszavágóján. Hat perccel később Aubameyang volt eredményes, aki tizenhat méterről egy lefejelt labdát továbbított a hálóba, így 1-1-el mentek el a csapatok a szünetre.

Fordulás után az 50. percben egy valenciai labdavesztést követően Lacazette is betalált (1-2), aki két védő gyűrűjében lőtt a spanyolok kapujába. Nyolc perc múlva Rodrigo lőtt passzából pedig Gameiro egyenlített (2-2). A 69. percben Maitland-Niles centerezését követően Aubameyang érkezett becsúszva és továbbította a labdát a hálóba, majd  a 89. percben a gaboni támadó újabb találatot könyvelhetett el, amivel kialakította a 2-4-es végeredményt, így az Arsenal kettős sikerrel, 7-3-as összesítéssel bejutott a bakui fináléba.

Összefoglaló

Chelsea - Frankfurt 1-1 (Loftus-Cheek 28., ill. Jovic 49.)
büntetőkkel 4-3

Továbbjutott a Chelsea 2-2-es összesítéssel, büntetőkkel.

A Chelsea hazai pályán a 28. percben szerezte meg a vezetést: Hazard kiugratása után Loftus-Cheek lőtte ki a hosszú sarkot, így a londoniak 1-0-s előnnyel mehettek  a szünetre. A második félidő 49. percében a Frankfurt egyenlített: Gacinovic-Jovic összjátékából utóbbi Kepa mellett gurított a kapuba (1-1).

Mivel a rendes játékidőben nem született újabb gól, jöhetett a hosszabbítás, amelyben mindkét csapat eldönthette volna a továbbjutás sorsát: ehhez legközelebb a Chelsea állt - Azpilicueta 116. percben szerzett találatát kapustámadás miatt érvénytelenítette a játékvezető, így büntetőpárbajra került sor. Az idegek harcát végül mégis Maurizio Sarri együttese bírta jobban, amely 120 percet követően tizenegyesekkel 4-3-ra legyőzte a Frankfurtot és ott van az Európa Liga-döntőjében.

Az Arsenal - Chelsea döntőt május 29-én a bakui Olimpiai Stadionban rendezik.