Eb-selejtező: A horvátok négy góllal kiütötték a szlovákokat, szenvedve nyertek a walesiek – videó

A világbajnoki ezüstérmes horvát labdarúgó-válogatott magabiztosan, 4-0-ra nyert a szlovákok vendégeként pénteken az Európa-bajnoki selejtezősorozat E csoportjában, ahol a magyar csapat ezúttal szabadnapos, és hétfőn fogadja Szlovákiát a Groupama Arénában.
Csakfoci Admin 2019. szeptember 6., péntek 22:32
Szerző: Csakfoci Admin 2019. szeptember 6., péntek 22:32

A horvátok ezzel a sikerrel a lejátszott mérkőzések és a megszerzett pontok számában is beérték a csoportot vezető magyarokat, és feljöttek a tabellán a második helyre. A szlovákok számára a csalódást keltő vereség után még fontosabbá vált a hétfői, budapesti összecsapás.

A Nagyszombaton lejátszott péntek esti meccsen az első perctől kezdve a horvátok irányítottak, a szlovákoknak csak egy-egy felvillanása volt, a vendégcsapat viszont látványosan, szórakoztatóan futballozott, miközben eredményes is volt. A vb-ezüstérmes együttes mind a labdabirtoklásban, mind pedig a kapura lövések számát illetően az ellenfél fölé nőtt, és megérdemelten vitte el a három pontot Szlovákiából.

A csoport másik péntek esti találkozóján, Cardiffban, Wales a papírformának megfelelően, de a vártnál nehezebben, 2-1-re nyert Azerbajdzsán ellen. A hazaiak győztes gólját a Real Madrid sztárja, Gareth Bale szerezte a 84. percben. (MTI)

Eb-selejtező, E csoport

Szlovákia - Horvátország 0-4 (Vlasic N. 45., Perisic I. 47., Petkovic B. 72., Lovren D. 89.)

Szlovákia: Dubrvka - Valjent, Vavro, Skriniar, Hancko - Kucka (Haraslin 63.), Lobotka, Hamsik - Rusnak (Bozenik - a szünetben), Duda, Mak (Duris 79.)

Horvátország: Livakovic - Bartolec, Lovren, Vida, Barisic - Modric, Brozovic - Rebic (Brekalo 70.), Vlasic (Badelj 82.), Perisic - Petkovic (Pasalic 83.)

C csoport

Észtország - Fehéroroszország 1-2 (Sorga E. 54., ill. Naumov N. 48., Skavysh M. 92.)

Németország - Hollandia 2-4 (Gnarby S. 9., Kroos T. 73. - 11-esből, ill. de Jong F. 59, Tah J. 66. - öngól, Malen D. 79., Wijnaldum G. 91.)

E csoport

Wales - Azerbajdzsán 2-1 (Pashaev P. 26. - öngól, Bale G. 84., ill. Emreli M. 59.)

G csoport

Ausztria - Lettország 6-0 (Arnautovic M. 7., 53., Sabitzer M. 13., Steinbors P. 77. - öngól, Laimer K. 80., Gregoritsch M. 85.)

Szlovénia - Lengyelország 2-0 (Struna Al. 35., Sporar A. 65.)

I csoport

Ciprus - Kazahsztán 1-1 (Sotiriou P. 39., ill. Shchetkin A. 2.)

San Marino - Belgium 0-4 (Batshuayi M. 43. - 11-esből, 92., Mertens D. 57., Chadli N. 63.)

Skócia - Oroszország 1-2 (McGinn J. 11., ill. Dzyuba A. 40., Zhirkov Y. 59.)

Kérdéses a jövője
Dárdai Pál
Továbbra is kérdéses, ki irányítja a következő szezonban a Herthát, de az is, milyen célokkal vág neki a csapat a szezonnak, és kikkel teszi meg mindezt.