Dárdai 100. meccsén csodát tett a Hertha Gulácsiék stadionjában - videó

Hiába játszott a 7. perctől emberhátrányban a Hertha Lipcsében, mégis 3-2-re tudott győzni a tavalyi ezüstérmes otthonában Dárdai Pál csapata. A hazaiaknál a szerződést hosszabbító Gulácsi Péter védett.
Dudás Gábor 2017. december 17., vasárnap 20:03
Szerző: Dudás Gábor 2017. december 17., vasárnap 20:03

TABELLA: A Bundesliga állása itt!

Bár a Hertha már az 5. percben előnybe került az RB Leipzig otthonában, Selke góljával, két perc múlva úgy tűnt, hatalmas fordulatot vehet máris a mérkőzés. A fiatal berlini védő, Jordan Torunarigha ugyanis piros lapot kapott - hevesen vitatták a vendégek -, de a hazai feltámadás helyett jött a második, majd a harmadik Hertha-gól is!

Kalou a 31. percben duplázta meg a fővárosiak előnyét (a vasárnap szerződést hosszabbító Gulácsi Péter a fejesét sem védhette), majd a fordulás után, Selke második találatával már 0-3 volt az állás.

Bár a korábban a magyar válogatottsággal is kacérkodó Willi Orban fejesével szépíteni tudott a Leipzig, amely nagyon nyomott a hajrában (még Gulácsi is előrement fejelni), és Halstenberg kései góljával még közelebb került ellenfeléhez, végül 3-2-s vendégsiker született, épp Dárdai Pál 100. Bundesliga-meccsén!

Bundesliga, 17. forduló:

RB Leipzig - Hertha BSC 2-3 (Orban 68., Halstenberg 92., ill. Selke 5., 51., Kalou 31.) - piros lap: Torunarigha (Hertha, 7.)