Bundesliga: Szalai gólpassza és három lőtt gól sem volt elég Dárdaiék ellen - videó

Szalai Ádám kezdőként 70 percet játszott és gólpasszig jutott az első percben, de ez kevés volt a győzelemhez a Hertha otthonában. A Bayern Münchent hatgólos meccsen, a hajrában tréfálta meg az újonc Düsseldorf a Bundesliga 12. játéknapján. Eredmények.
Csakfoci Admin 2018. november 24., szombat 17:28
Szerző: Csakfoci Admin 2018. november 24., szombat 17:28

Az  elmúlt két hét alatt a magyar válogatottban az észtek és a finnek elleni NL-meccsen betaláló Szalai Ádám ezúttal kezdő volt a Hoffenheimben, amely a Dárdai Pál irányította Hertha vendégeként lépett pályára a Bundesliga 12. fordulójában.

A találkozó első góljára egy percet kellett várni: Szalai okosan készítette le a labdát Demirbaynak, aki nem hibázott és kilőtte a rövid alsót (0-1). Alig kilenc perc múlva Kramaric két gólosra növelte a vendégek előnyét (0-2), majd a 12. percben Ibisevic szépített (1-2).

A fordulás után Bikacic találatával már 1-3 állt az eredményjelzőn. A 70. percben Szalait lecserélte Julian Nagelsmann vezetőedző, egy perc múlva pedig újabb gólt láthatott az Olympiastadion publikuma: Leckie góljával 2-3-ra módosult az állás. A slusszpoén a 87. percre maradt, amikor is Lazaro hatalmas bombájával kiegyenlített, és beállította a 3-3-as végeredményt.

Összefoglaló

Bundesliga, 12. forduló

Hertha – Hoffenheim 3–3 (Ibisevic 12., Leckie 71., Lazaro 87., ill. Demirbay 1., Kramaric 10., Bicakcic 56.)
Bayern München – Düsseldorf 3–3 (Süle 17., Th. Müller 20., 58., ill. Lukebakio 44., 78., 93.)

Augsburg – Frankfurt 1–3 (Cordova 90., ill. De Guzmán 1., Haller 47., Rebic 68.)
Mainz – Dortmund 1–2 (Quaison 70., ill. Alcácer 67., Piszczek 76.)
Wolfsburg – RB Leipzig 1–0 (Roussillon 50.)

Sepsi
Storck marad az edző
Román lapértesülés szerint a német szakember új szerződése értelmében havi 18 ezer eurót kereshet majd.
Kérdéses a jövője
Dárdai Pál
Továbbra is kérdéses, ki irányítja a következő szezonban a Herthát, de az is, milyen célokkal vág neki a csapat a szezonnak, és kikkel teszi meg mindezt.