BL: Szoboszlai góllal, Orbánék győzelemmel, a címvédő Liverpool vereséggel rajtolt - eredmények, videók

A nap rangadóján, Dortmundban nem született gól, hiába tért vissza Lionel Messi. Teljes lehetett a magyar öröm az első játéknapon.
Dudás Gábor 2019. szeptember 17., kedd 22:53
Szerző: Dudás Gábor 2019. szeptember 17., kedd 22:53

Szoboszlai Dominik kezdőként 62 percet játszott a Salzburgban, 3 év után ő lett az első magyar BL-gólszerző, rögtön az első meccsén, csapata pedig a triplázó norvég tini, Haaland vezetésével már az első félidőben legázolta a belga Genket. Szoboszlai lecserélésekor sárga lapot kapott időhúzásért.

Kezdőként lépett pályára Gulácsi Péter és Willi Orbán is a Salzburg lipcsei "testvércsapatában", az RB Leipzigben. A magyar válogatott kapusa és középső védője ugyancsak győzelemnek örülhetett, Lisszabonban verték 2-1-re egy Werner-duplával a Benficát. Mindketten végig a pályán is maradtak.

A Napoli és a Valencia szolgáltatta az este két nagy meglepetését, előbbi a címvédő Liverpoolt verte 2-0-ra, míg a spanyolok a Chelsea otthonából hozták el a három pontot 1-0-s sikerükkel. A tavalyi elődöntős Ajax sima, 3-0-s sikerrel kezdett a francia Lille ellen.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló:

E-csoport:

Napoli – Liverpool 2-0 (Mertens 82. - 11-esből, Llorente 92.)

Red Bull Salzburg – Genk 6-2 (Haaland 2., 34., 45., Hwang Hee-Chan 36., Szoboszlai 47., Ulmer 66., ill. Lucumi 40., Samata 52.)

F-csoport:

Internazionale – Slavia Praha 1-1 (Barella 92., ill. Olayinka 64.)

Borussia Dortmund – FC Barcelona 0-0

G-csoport:

Olympique Lyon – Zenit Szentpétervár 1-1 (Depay 50. – 11-esből, ill. Azmun 41.)

Benfica – RB Leipzig 1-2 (Seferovic 84., ill. Werner 69., 79.)

H-csoport:

Chelsea – Valencia 0-1 (Rodrigo 74.)

Ajax Amszterdam – Lille 3-0 (Promes 18., E. Alvarez 50., Tagliafico 62.)

Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.