BL: CR és Simeone mutogatóversenye, kapus adta a nap gólpasszát - visszhangok, videók

Mindkét szerdai Bajnokok Ligája-mérkőzés szép gólokat és emlékezetes jeleneteket hozott. Főszerepbe kerültek például Cristiano Ronaldo ujjai és Diego Simeone "tökei" is. Visszhangok és minden nagy jelenet videón is!
Dudás Gábor 2019. február 21., csütörtök 9:01
Szerző: Dudás Gábor 2019. február 21., csütörtök 9:01

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntők, szerda:

Atlético Madrid – Juventus 2-0 (Gimenez 78., Godin 83.)

Schalke – Manchester City 2-3 (Bentaleb 38., 45., – mindkettőt 11-esből, ill. Agüero 8., Sané 85., Sterling 88.) - piros lap: Otamendi (City, 68.)

A nap mutogatásai

Diego Simeonéból óriási feszültség szabadult fel, miután az Atlético két videóbírós döntést, azaz egy utólag érvénytelenített 11-est, majd gólt (lásd lejjebb!) követően, a 78. percben végre megszerezte a vezetést a Juventus ellen, Gimenez révén. Az argentin tréner gólöröme ennek megfelelően igen "érdekes" lett, üvöltve és férfiasabbik felét szorongatva fordult a közönség felé.

"Ugyanezt játékosként is megtettem a Lazio-Bologna bajnokin. Most is megcsináltam, hogy megmutassam a szurkolóinknak: igenis van tökünk! Nem a másik csapatnak szólt, a saját drukkereink felé fordultam. Elismerem, hogy nem volt egy szép gesztus, de úgy éreztem, meg kell mutatnom!" - fogalmazott ennek kapcsán Simeone.

A torinóiak csillaga, Cristiano Ronaldo is mutogatott, de egészen más okból. A világsztárt - mint volt Real Madrid-ikont - folyamatosan füttyszó, pfujolás és szidalmazás kísérte a találkozón. Ezt és az eredmény alakulását sem viselte könnyen a támadó. Amikor végképp elege lett az Atlético-szurkolókból, egy ötöst mutogatott feléjük, "mondván" neki öt BL-sikere van, a Matracosoknak meg nulla. Bár akár az Aranylabdái számára is utalhatott...

De ezzel még nem volt vége Ronaldo csalódott gesztusának. A portugál még a mérkőzésről távozóban, az újságírók előtt is eljátszotta a "nekem 5 van, az Atléticónak 0" jelenetet.

A nap gólja

Leroy Sané, a Manchester City német válogatott támadója volt csapata, a Schalke otthonában lőtt parádés szabadrúgás-gólt.

"Nagyon sokat jelentett nekem ez a mérkőzés. Sajnálom a Schalkét, nagyon jól játszott, a védelme nagyon nehézzé tette ma a dolgunkat. A stadion atmoszférája elképesztő volt, mint mindig" - mondta sportszerűen a meccs után a fiatal szélső.

A nap gólpassza

Ez is az angol bajnok, illetve kapusa(!) nevéhez fűződik. A Gelsenkirchenben egy védést sem bemutató Ederson a 90. percben adott remek labdát Raheem Sterlingnek, aki higgadt befejezéssel döntötte el a németországi találkozót, és talán a párharcot is.

A nap videózója

Az Atlético akár négy gólt is szerezhetett volna szerdán este, ám Felix Zwayer játékvezető és a videóbíró kétszer is "közbelépett".

A 27. percben Diego Costa esett el De Sciglio mellett a Juventus 16-osán belül.  A német játékvezető előbb a tizenegyespontra mutatott, de aztán jelezte, hogy a VAR segítségével újranézik az esetet. Miután kiderült, hogy Costához még a büntetőterületen kívül ért hozzá az olasz bekk, 11-es helyett szabadrúgás következhetett.

A 70. percben aztán megint úgy tűnt, megszerezheti a vezetést az Atlético: de Morata fejesgólját amiatt annulálta aztán a VAR és Zwayer, hogy Chiellini a spanyol csatár lökése miatt elesett.

Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.