6/6: Az Újpest a Paks ellen megint győzelem nélkül maradt - videó

Zsinórban hatodszor játszott döntetlent (ezúttal 1-1 lett a vége) egymással a két csapat, az előző forduló után ismét, már a 3. percben betaláló Diallo góljára Bertus válaszolt egy mindenkit meglepő szabadrúgással.
Dudás Gábor 2018. augusztus 12., vasárnap 18:50
Szerző: Dudás Gábor 2018. augusztus 12., vasárnap 18:50

Az Újpest gyorsan vezetést szerzett Pakson: a 3. percben Zsótér szögletét követően Diallo közelről a kapuba lőtt. Sokáig mezőnyjáték folyt a pályán, majd a 25. percben Bertus szélről elvégzett szabadrúgása a jobb sarokban kötött ki. A 29. percben Bartha 18 méteres lökete ment mellé. A 41. percben egy jobbról érkező beadás után Simon rosszul találta el a labdát, így Pajovic védeni tudott.

A csereként beállt friss újpesti igazolás, a grúz Beridze lőtt a szünet után 18 méterről, Nagy kiöklözte a labdát, majd Zsótér és Novothny próbálkozását is megfogta. Az 56. percben Hahn fejelt közelről fölé. A 64. percben Szabó életerős lövését védte Pajovic. Az eredmény végül már nem változott, maradt az 1-1.

A két csapat két 1-1-es, egy 2-2-es és két 0-0-ás döntetlent után ismét, zsinórban hatodszor is ikszelt egymással az NB I-ben.

TABELLA: Így áll az NB I!

OTP Bank Liga, 4. forduló:

Paksi FC - Újpest FC 1-1 (Bertus 25., ill. Diallo 3.)

Paks: Nagy G. - Kulcsár D., Lenzsér, Fejes, Szabó J. - Hajdú (Kővári, 61.), Kecskés, Bertus - Hahn (Nagy R., 77.), Simon A. (Horváth P., 69.), Bartha

Újpest: Pajovic - Pauljevic, Bojovic, Litauszki, Balázs B. - Sankovic, A. Diallo - Obinna, Zsótér (Onovo, 82.), Nagy D. (Beridze, a szünetben) - Novothny (Tischler, 69.)