2 meccs, 12 kapott gól: Az Újpest után a Fradi is nagyon kiütötte a Diósgyőrt az NB I-ben - videó, tabella

A Ferencváros hétgólos győzelmet aratott a Diósgyőr ellen az NB I 23. fordulójának zárómérkőzésén, így továbbra is hat ponttal vezet a címvédő Vidi előtt.
Csakfoci Admin 2019. március 2., szombat 21:25
Szerző: Csakfoci Admin 2019. március 2., szombat 21:25

Ferencváros - DVTK 7-0 (Gorriarán 27., Varga 32.-büntetőből, 56., Szignyevics 42., 58., Lanzafame 84.-büntetőből, 87.)

Már a mérkőzés elején nagy fölényben kezdett a Fradi, a vendégek labdavesztése után a 2. percben Sigér senkitől sem zavartatva lőhetett 19 méterről, de célt tévesztett. Két perccel később Varga Roland szabadrúgása kevéssel kerülte el a bal felsőt, de az első negyed óra végén Gorriarián és Sigér is próbálkozott lövéssel, előbbi 1,5 méterrel mellé célzott, utóbbi kísérletét Bukrán könnyen védte. A vendégek ezt követően találtak magukra, az első lehetőségük Prosser nevéhez fűződött: a tizenhatos jobb sarkáról próbálkozott a DVTK-támadó, a blokkon azonban lelassult a labda, így nem okozott gondot Dibusznak.

A 22. percben kis híján vezetést szerzett a Diósgyőr: Prosser a jobb oldalról befelé húzott, majd középről, 18-ról visszalőtte a labdát a bal alsó felé, Dibusz hatalmas bravúrral hárított. Vendégelőny helyett aztán a hazaiak örülhettek, öt perccel később Petrjak bal oldalról érkező beadása után Szignyevics fejesét még blokkolták a védők, ám kisebb "flipperezés" után Gorriarán tizenegy méterről a jobb alsóba bombázott (1-0).

A félidőig még kétszer betalált a Fradi: előbb a Brkovics kezezéséért megítélt büntetőt váltotta gólra magabiztosan Varga Roland (2-0), majd a 42. percben Varga bal oldali beadása Karantól Szignyevics elé pattant, aki közelről a léc alá bombázott (3-0).

A vendégek kontrái sem voltak veszélytelenek, elsősorban Prosser volt aktív, ám 3-0-val vonultak szünetre a felek.

Fordulás után is óriási fölényben játszott a Ferencváros, és jöttek is a gólok: az 55. percben Szignyevics indítása után Petrjak kapta a labdát a jobb oldalon, majd miután nem támadták meg, középre tekert, Varga Roland pedig a léc alá fejelte a játékszert (4-0). Kevéssel utána Lovrencsics adott jobbról középre, Szignyevics lövése Bukránról a lécre pörgött, a lepattanót azonban a kapuba tudta fejelni a fehérorosz futballista (5-0).

Cserélt a Diósgyőr, majd Mihajlovics révén ziccerbe is került, de Dibusz mentett, ahogy egy perccel utána Juhar lövésénél is. Az FTC azonban a gólokat rúgta, amely ekkor már emberelőnyben is volt, ugyanis a kilépő Petrjakot lerántó Karan azonnali piros lappal mehetett idő előtt zuhanyozni.

A 84. percben Petrjakot buktatta Bukrán, a megítélt tizenegyest Lanzafame magabiztosan lőtte a léc alá (6-0), a 86.-ban pedig Leandro ugratta ki Vargát a bal oldalon, utóbbi középre adott, Lanzafame pedig az üres kapuba passzolta a labdát (7-0). Így a Ferencváros nagy verést mért a borsodiakra, akik a múlt heti, újpesti 0-5 után ismét nagy fiaskóba szaladtak bele.

Exkluzív portréinterjú Szerhij Rebrovról:

“Ha nincs eredmény Európában, Rebrov elmehet” - exkluzív portréinterjú a Fradi edzőjéről
Szergej Rebrov a gyors sikerekben bízik a Ferencvárosnál, a szerződését is úgy kötötte saját kérésére, hogy azonnal számon kérhetőek legyenek az eredmények. A szakembert 20 éve ismerő Varga Sándorral a Böde-ügyet is részletesen kiveséztük, ahogy a vezetőedző szerződését is: szó esik pénzről, de arról is, milyen esetben válhatnak el villámgyorsan és könnyedén egymástól a felek. Interjú.