Fotó: abola.pt

Vb-selejtezők: Gól híján a Real-sztár bámulatos trükkje vitte el a show-t az argentin-brazilon - eredmények, videók

Gól nem született az argentin-brazil vb-selejtezőn, de ez az egy pont is elég volt Lionel Messiéknek ahhoz, hogy kijussanak Katarba.
Nyikes Zoltán 2021. november 17., szerda 8:44
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. november 17., szerda 8:44

Az argentin labdarúgó-válogatott kijutott a jövő évi katari világbajnokságra, miután gól nélküli döntetlent játszott vendégével, az ősi rivális brazil csapattal, és a chilei együttes vereséget szenvedett Ecuadortól a dél-amerikai világbajnoki selejtező 14. fordulójában. Az élen álló, a vb-részvételt már korábban bebiztosító brazilok és riválisuk a kevés izgalmat hozó rangadó után változatlanul veretlen a selejtezőben. Az argentinok sorozatban 27. találkozójukon nem kaptak ki. A harmadik helyen álló Ecuador már a 9. percben vezetést szerzett Chilében, ráadásul a hazaiak a 14. percben megfogyatkoztak Vidal kiállítása miatt.

A bolíviai labdarúgó-válogatott kisebb meglepetésre magabiztos győzelmet aratott a vendég uruguayi csapat ellen a dél-amerikai világbajnoki selejtező 14. fordulójában, és így életben tartotta továbbjutási esélyeit. Az otthon játszó, sereghajtó venezuelaiak ugyanakkor kikaptak Perutól, többek között azért, mert 1-2-nél a 68. percben büntetőt hibáztak.

Eredmények, 14. forduló:

Argentína-Brazília 0-0
Kolumbia-Paraguay 0-0 Kiállítva: Cubas 85., Paraguay
Chile-Ecuador 0-2 (Estupinan 9., Caicedo (93.) Kiállítva: Vidal 14., Chile
Bolívia-Uruguay 3-0 (Arce 29., 79., Moreno 45.) Kiállítva: Alganaraz 74., Bolívia
Venezuela-Peru 1-2 (Machis 52., illetve Lapadula 18., Cueva 65.)