Válogatott: A vártnál simábban vertük Andorrát - második helyen állunk a csoportunkban

San Marino után Andorrát is legyőzte a magyar válogatott világbajnoki selejtezőn.
Privacsek András 2021. március 31., szerda 22:39
Szerző: Privacsek András 2021. március 31., szerda 22:39

Meglepően jól kezdte a meccset Andorra, bátran letámadtak, ha kellett, gyakran szabálytalankodtak a hazaiak. Eleinte a játékvezető engedte az olykor durva játékukat. Kalmárt a félidő közepén le is kellett cserélni, Gazdag állt a helyére. A mieink ugyan mezőnyfölényben játszottak, de helyzetig nem jutottunk, egészen az első félidő végéig.

A játékrész utolsó 10 percében már nagyon nyomtunk, először Szalai előtt adódott egy nagy helyzet, de a védők blokkoltak, majd Gazdag szögletét követően Nikolics visszahúzta a labdát a hosszúra, Fiola pedig közelről a kapuba fejelt.

A második félidőt ott folytattuk, ahol az elsőt abbahagytuk. Az 50. percben Nikolics beadását követően Gazdag fejelt közelről a kapuba. Nyolc perccel később Nagy Ádám ívelt előre, Szalai megcsúsztatta a labdát, Kleinheisler pedig 5 méterről a jobb sarokba lőtt.

A 68. percben Varga Roland 17 méteres szabadrúgását ütötte ki a kapus, nem sokkal később pedig Kleinheisler tekert mellé 16-ról.

A hajrában Varga Roland szabadrúgása a kapufán csattant, Nego pedig közelről nem hibázott. A ráadásban Andorra 11-esből szépített, miután Hangya kezére pattant  a labda a 16-oson belül.

A második félidőben már egyértelműen ellenfelünk fölé nőttünk, így megérdemelten nyertünk.

7 pontunkkal a csoport második helyén állunk Anglia mögött.

Andorra - Magyarország 1-4 (Pujol 92., ill. Fiola 47., Gazdag 50., Kleinheisler 58., Nego 90.)

Andorra: Gomes - M. San Nicolas, Llovera, Emili Garcia, Alavedra - Alex Martínez, M. Vieira, Vales, Cervós - Fernandez, Aláez

Magyarország: Dibusz - Fiola, Lang, Szalai A. - Lovrencsics (Nego 83.), Nagy Á., (Sigér 61.), Kalmár, Kleinheisler (Varga K., 83.), Hangya - Szalai Á., Nikolics (Varga R., 61.)