Dzsudzsák bombája döntetlent ért a horvátok ellen - videó

Feltöltve: 2016, március 26 - 20:57 Frissítve: 2016, március 26 - 22:47

A magyar válogatott előkészületi mérkőzésen 1-1-es döntetlen játszott a horvátokkal a Groupama Arénában. A vendégek szereztek vezetést az első félidőben Mario Mandzukic révén, majd a 79. percben Dzsudzsák Balázs káprázatos szabadrúgásgólt lőtt 24 méterről, kialakítva ezzel a végeredményt. A második félidőben egyértelműen jobbak voltunk Horvátországnál.

Akció: Csoportos utazás az Eb-re, belépővel és tengerparti nyaralással

A mérkőzés elején egyik csapat sem tudott fölényt kiharcolni. A játékrész közepén mi birtokoltuk többet a labdát, de a horvátok váratlanul vezetést szereztek: Perisic adott középre, a hosszún érkező Mandzukic pedig közelről a kapuba lőtt. Ezt követően a magyar válogatott veszélyeztett többet, előbb Dzsudzsáknak volt egy lövése, ami mellé ment, majd a 42. percben Kleinheisler életerős löketét ütötte szögletre Kalinic.

A második félidő egy Kleinheisler lövéssel kezdődött, amit a kapus a mezőnybe öklözött. A folytatásban is többet birtokoltuk a labdát, de gólhelyzetekig nem jutottunk. Dzsudzsák, majd pedig Kleinheisler lövése is levágódott a védőkről. A 77. percben a tizenhatos vonaláról végezhettek el szabadrúgást a horvátok, de Srna fölé lőtte.

Nem úgy Dzsudzsák a másik oldalon: 24 méteres szabadrúgása a bal felsőben kötött ki. Óriási gól volt.

A második félidőben kimondottan veszélyesen játszó válogatottunk rászolgált a döntetlenre. (Fotó: MLSZ)

1-1 Dzsudzsák Balázs Goal - Hungary 1-1 Croatia... by football-goals-live

Magyarország - Horvátország 1-1 (Dzsudzsák 79., ill. Mandzukic 29.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!