U18: Háromgólos sikert arattak a fiatalok a dánok ellen

Feltöltve: 2016, március 15 - 21:22 Frissítve: 2016, március 15 - 21:23

U18-as válogatottunk első idei nemzetközi mérkőzésén remek első félidei játékával múlta felül a dán korosztályos együttest.

Az őszi Eb-selejtezőkre készülő U18-as válogatottunk tagjai pihenés helyett nemzetközi felkészülési mérkőzéssel töltötték a március 15-i ünnepet, meglehetősen kellemetlen, télies időben mérték össze erejüket a dán korosztályos együttessel Telkiben. Az Oscar Corrochano szövetségi edző vezette magyar válogatott nagyszerűen kezdte a találkozót, agresszíven letámadott már az ellenfél térfelén, és mindössze hét perc kellett az első gólja megszerzéséhez. Egy szélről érkező beadást követően a dán védők nem tudtak felszabadítani, Bayer Bence csapott le a labdára, és 11 méterről a hálóba lőtt (1-0). A 30. percben született meg a második magyar gól, Takács Ronald a bal oldalról cselezte be magát középre, jól passzolt a balösszekötő helyén kilépő Dragóner Filiphez, aki éles szögből kilőtte a bal alsó sarkot (2-0). A 41. percben Vogyicska Bálint lépett ki a védők közül, és kissé jobbról, 10 méterről a kapus lába mellett a hálóba lőtt (3-0). Az első félidőben a három gól mellett is adódtak ígéretes támadásaink, miközben a védelem stabilan szűrte a dán támadásokat, így a vendégek komolyabb helyzeteket nem alakítottak ki.

A fordulás után változott a játék képe, a dánok mezőnyfölénybe kerültek, jóval veszélyesebben futballoztak, mint a szünet előtt. A védelmünknek bőven volt munkája, és Demjén Patriknak is több alkalommal kellett nagyot védenie. A játékrész második felére kiegyenlítetté vált a találkozó, mindkét oldalon adódtak lehetőségek, a félidő legnagyobb helyzete a lefújás előtt maradt ki, amikor Demjén két bravúros védéssel akadályozta meg a dán szépítő találatot.

- Az első félidőben jól játszottunk, több kiemelkedő egyéni teljesítmény is segítette a csapatot, emellett hatékonyan használtuk ki az adódó lehetőségeket - értékelt a lefújás után Oscar Corrochano. - A második félidő jelentős részében a dánok irányítottak, de ebben közrejátszott az is, hogy nagyon sokat cseréltünk a szünet után. Elégedett vagyok az eredménnyel, és nagyrészt a mutatott játékkal is, kíváncsian várom a csütörtöki összecsapást, amikor azok a labdarúgók is lehetőséget kapnak, akik most kevesebbet játszottak, vagy egyáltalán nem kaptak lehetőséget a bizonyításra. (mlsz.hu)

Magyarország-Dánia 3-0 (3-0)

Magyarország: Demjén Patrik - Tóth Dávid, Szalai András, Tóth Bence, Gergényi Bence (Nagy Zsombor, 81.) - Bayer Bence, Vogyicska Bálint (Hinora Kristóf, 46.), Tajti Mátyás (Szabó Bence, 60.) - Kovács Dávid (Tömösvári Bálint, 60.), Takács Ronald (Bíró Ákos, 63.), Dragóner Filip (Kamarás György, 46.)
Gólszerzők: Bayer (7.), Dragóner (30.), Vogyicska (41.)

• A csakfoci.hu információi szerint két magyar játékost is kiszemelt magának az Újpest az NB I-től búcsúzó Puskás Akadémiától. Nebojsa Vignjevic a csatársorba és a középpályára is vinne egy-egy futballistát Felcsútról csapatába, a jelöltek pedig már hosszabb ideje ott szerepelnek a lilák vezetőedzőjének noteszében. Egyikükről azonban a Videotonnal kell majd megegyezniük a Megyeri útiaknak.

MA A TV-BEN: A német foci utolsó fontos meccse az idényben