U19-es válogatott: Egy szépségdíjas gól is kellett a mieink győzelméhez az Eb-selejtezőn - videó

A magyar U19-es válogatott Eb-selejtezőn 2-1-re legyőzte Fehéroroszországot Győrben.
Privacsek András 2021. október 6., szerda 22:08
Szerző: Privacsek András 2021. október 6., szerda 22:08

A mérkőzés a stadionvilágítás meghibásodása miatt negyedórával később kezdődött, ez azonban nem zavarta meg a mieinket.  A 19. percben Sztojka Dominik révén megszereztük a vezetést 11-esből. A második félidő elején Németh Dániel a tizenhatos sarkától ívelt a hosszúba - gyönyörű találat volt.

A 62. percben szépítettek a vendégek: Zinovic egy jó csel után éles szögből a bal sarokba tekert, ezzel ki is alakult a 2-1-es végeredmény.

A mieink további programja:

Október 9.

Magyarország-Észtország, 17.45, Alcufer Stadion, Gyirmót

Október 12.,

Magyarország-Ausztria, 15.00, ETO Park, Győr

Az Eb-selejtező torna tétje a tavaszi elitkörben való részvétel.

U19, Eb-selejtező:

Magyarország - Fehéroroszország 2-1 (Sztojka 19. - 11-esből, Németh 49., ill. Zinovic 62.)

Magyarország: Senkó - Szujó, Csinger, Debreceni, Benczenleitner – Kovács (Fodor 58.), Sztojka, Biben (Török 93.) – Szendrei (Kerezsi 73.), Németh (Redzic 73.), Nagy (Farkas 73.)

Szabó Bálint
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy Szabó Bálint neve is ott van a kiszemeltek listáján a negyedik kerületieknél.
Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.