U17: A Hamburg magyarja egyenlített, ikszeltünk a svédekkel

A spanyolországi felkészülési tornán, a La Manga Kupán a Szélesi Zoltán vezette magyar férfi U17-es válogatott első mérkőzésén 1–1-es döntetlent játszott Svédország korosztályos legjobbjai ellen.
Budai László 2018. február 9., péntek 10:42
Szerző: Budai László 2018. február 9., péntek 10:42

A Szélesi Zoltán vezette U17-es magyar férfi válogatott a spanyolországi La Manga Kupán vesz részt február 8-12. között, az ellenfeleink sorrendben Svédország, Norvégia és Szlovákia.

Válogatottunk a közelgő elitkörös szereplésre készül: március 22-től hazai pályán Izrael, Szlovénia és Románia ellen lép pályára csapatunk. A csoportgyőztesek mellett a hét legjobb második helyezett biztosítja majd a helyét az angliai Európa-bajnokságon.

A Svédország elleni meccs elején ellenfelünk volt aktívabb, ez pedig az eredményben is megmutatkozott: egy, a nedves füvön megcsúszó labda becsapta a mieinket, a svéd támadók a magyar védelem mögé tudtak kerülni, és kihasználták a lehetőséget (1–0).

A 30. perc után Szélesi Zoltán a kezdeti 4-2-3-1-es hadrendről 4-4-2-re módosította a csapat formációját, ezzel stabilabbá vált a játékunk, és a 37. percben sikerült is egyenlíteni. Kapronczai csapott le egy labdára a svéd tizenhatoson belül, majd megtolta a menteni igyekvő védő mellett, aki így a magyar játékost találta el. A megítélt tizenegyest Beke a jobb alsó sarokba lőtte (1–1) - számolt be róla az mlsz.hu.

A második félidőben hat cserét is végrehajtott Szélesi Zoltán, de ez nem befolyásolta az első félidő végén kialakult játékképet. Továbbra is egyenlő erők küzdelme folyt a pályán, elsősorban a küzdelem dominált, és mivel egyik kapu előtt sem alakultak ki nagy helyzetek, az állás a lefújásig nem változott.

Egy erős svéd válogatottal találkoztunk, amely ellen fél óráig csak kerestük önmagunkat. Ugyanakkor képesek voltunk a mérkőzésen belül váltani, stabilizálódott a csapat játéka, és több jó egyéni teljesítmény is akadt. Örülök neki, hogy a mérkőzésen több játékosnak is lehetőséget tudtam adni, akik korábbi teljesítményükkel felhívták magukra a figyelmet.

A márciusi elitkör előtt ez az utolsó felkészülési állomás, minden nemzetközi mérkőzés, minden játékperc fontos. A tornán nem az elért eredmény lesz a perdöntő, hanem a mutatott játék és a fejlődés, de azért szeretem, ha a fejlődés eredménnyel is párosul, mint ahogy a svédek elleni értékes döntetlen esetén is történt – értékelte a mérkőzést Szélesi Zoltán.

Magyarország–Svédország 1–1 (1–1)
Gól: Beke (37. - 11-esből)

Magyarország: Ásványi Balázs – Lakatos Benjámin (Szűcs Kornél 52.), Varju Benedek, Nyári Patrik, Papp László – Irimiás Gergő, Kocsis Bence Máté (Kovács Máté 60.) – Beke Péter (Márton Adrián), Kapronczai Gergely (Papp Marcell 60.), Bukta Csaba (Csávás Bence 60.) – Tóth-Gábor Kristóf (Vida Kristóf 70.)

A magyar válogatott további mérkőzései
2017. 02.10., Magyarország–Norvégia 18.00
2017. 02.12., Magyarország–Szlovákia 15.00

Újra csapatot kapott
Ricardo Moniz
A Fradi és a Zete korábbi edzőjének, Ricardo Moniznak kell megmentenie a Zürich idei szezonját.
Henry Wingo
A Csakfoci úgy tudja, hogy Henry Wingo nyártól jó eséllyel az MLS-ben szereplő Austin FC-ben folytathatja pályafutását.
Lemondott a vezetőedző
Az NB II-es BVSC-Zuglót irányító Szekeres Tamás hétfőn lemondott vezetőedzői tisztségéről. A szakember november végén vette át az együttest, amely jelenleg a másodosztály 15. helyén áll. (hunfoci.hu)