Telki Kupa: Öngól és szabadrúgás okozta az U17-es válogatott vesztét

A magyar U17-es válogatott több helyzetet alakított ki, mint a horvátok a Telki Kupa nyitónapján, de a vendégek egy öngóllal és egy szabadrúgásgóllal 2-0-ra megnyerték a találkozót.
Csakfoci Admin 2018. augusztus 3., péntek 19:37
Szerző: Csakfoci Admin 2018. augusztus 3., péntek 19:37

A mérkőzés első helyzete a magyar válogatott előtt adódott, egy jobb oldali szabadrúgás után Baráth Péter fejelt nem sokkal a kapu mellé, az első gólt viszont a horvátok szerezték, az 5. percben egy keresztpassznál a visszafutó Csányi Ádám próbált felszabadítani, de 14 méterről a kapunk jobb alsó sarkába gurította a labdát (0-1).

A folytatásban a magyar csapat támadásai hordoztak magukban több veszélyt, a 13. percben például egy formás, gyors akció végén Zuigéber Ákos került ziccerbe, de nem találta el a labdát a kapu előtt. A 28. percben Baráth Péter harcolt ki magának lövőhelyzetet a vendégek 16-osán belül, de nem tudta jól helyezni a labdát, védett a horvát kapus. A félidő hajrájához közeledve (az idei évtől már nem 40, hanem 45 percesek a félidők a U17-es nemzetközi mérkőzéseken) többször is a horvátok utolsó embere szabadított fel a gólvonal közelében, így szünetig az eredmény nem változott – számolt be a mlsz.hu.

A második félidő eleje kiegyenlített játékot hozott, a legnagyobb helyzet a horvátok előtt adódott, Fran Tomek emelése után a labda a keresztlécről a gólvonalra, majd onnan kifelé pattant. A játékrész közepe inkább a magyar válogatotté volt, de jóval kevesebb lehetőségünk volt, mint az első félidőben. A hajrához közeledve a vendégek eldöntötték a meccset, a 78. percben Jakov Brekalo 20 méterről, szabadrúgásból lőtt kapura, a labda megpattant a sorfalon és a hálóban kötött ki (0-2). Ez maradt a végeredmény, a magyar válogatott hiába alakított ki több lehetőséget ellenfelénél a 90 perc alatt, a horvátok - a góloknál némi szerencsével - szerezték meg a három pontot.

A folytatásban vasárnap 17.30-tól a cseh válogatottal játszunk Telkiben.

Telki Kupa, 1. mérkőzés

Magyarország-Horvátország 0-2 (Csányi 5. - öngól., Brekalo 78.)

Magyarország: Hegyi - Hosszú Zétény (Burzi 72.), Pereira A., Posztobányi , Csányi (Buna 72.) - Kata (Dávid  88.), Ominger - Komáromi (Orosz 72.), Baráth (Horváth 58.), Zuigéber  - Szalay (László 58.)

Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.