Megint 3-3 lett a magyar-portugál - U21

Ezúttal mi támadtunk fel kétszer is - ráadásul kétgólos hátrányból.
Csakfoci Admin 2016. október 6., csütörtök 18:36
Szerző: Csakfoci Admin 2016. október 6., csütörtök 18:36

A portugálok rendkívül agilisan, letámadással kezdték a meccset, és a 10. percben ez sajnos meg is hozta az eredményét: Jota kapott egy remek mélységi labdát, majd kisodródott szögből bravúros gólt szerzett. 3 perc múlva kigurigázták a láthatólag zavarodott védőket, majd Carvalho csavart szemfülesen a hosszúba.

Majdnem jött a harmadik, de ezután megnyugodott a csapat, sőt, a 27. percben a kiugró Nagy Dominik lábát kihúzta a portugálok kapusa. A jogos 11-est a sértett magabiztosan vágta ballal a jobb ficakba, védhetetlenül.

Ezután, bár a portugálok többet birtokolták a labdát, egyenrangú ellenfelek voltunk.

A második félidő kezdetén ismét az "öltözőben maradtunk": Podence egy szép egyéni megoldás után növelte a vendégek előnyét (1-3).

Prosser csereként beszállt a 61. percben, majd egy percre rá Balogh kiugratása után balról a rövid alsó sarokba durrantotta a labdát, amely egy portugál védő lábán kissé megpattant, mielőtt a hálóban kötött ki.

Negyedóra múlva szerepcsere történt: ezúttal Prosser asszisztjából lőtt Balogh balról a hálóba.

A hátralévő időben egyenlő erők küzdelmét láthatta a gyirmóti közönség, az eredmény nem változott, döntetlent ért a magyar feltámadás. A mieink a harmadik helyen állnak a csoportban 9 kör után, de tovább már nem juthatunk.

Magyarország - Portugália 3-3 (Nagy D. 28. – 11-esből, Prosser 62. Balogh N. 78. ill. Jota 10., Carvalho J. 13., Podence 48.)