Vereséggel kezdett az új U21-es válogatottunk

A magyar U21-es válogatott új korosztályának első felkészülési mérkőzésén 2–1-re kikapott a helyzeteit tökéletesen kihasználó görög csapattól Thesszalonikiben.
Privacsek András 2017. március 22., szerda 16:53
Szerző: Privacsek András 2017. március 22., szerda 16:53

A mérkőzés első nagy helyzete Balogh előtt adódott: a Palermo támadója egy gyors kontrából a félpályáról megindulva elhúzta a labdát a görögök középső védője mellett, majd kissé kisodródva tört be a tizenhatos bal oldalán - írja az mlsz.hu. Az kapujából kilépő kapus mellett is el tudta vinni a labdát, a görög kapus vetődéssel próbálta szerelni, mindkét játékos a földre került, de a játékvezető nem ítélt semmit. Néhány perccel később a görögök előtt adódott lehetőség, de a beívelést követően a kapu fölé pörgetett a középcsatár.

A 32. percben az enyhén fokozódó görög nyomás gólt ért: egy jobb oldali szárnytámadás után lőtték erőből középre a labdát, a kivetődő Zöldesi kapus csak beleérni tudott a beadásba, ami éppen a balszélső Lamprou elé pattant, ő pedig nyolc méterről a kapuba lőtt (1–0).

A magyar válogatott a hátralévő időben rögtön megpróbált egyenlíteni, Zsótér szabadrúgása után nem sok hiányzott a gólhoz, ám egy görög kontra végén egy blokkolt átlövési kísérlet megint szerencsétlenül, ellenfélhez pattant, és Vergos tizennégy méterről – lesgyanús körülmények között –, laposan a jobb alsó sarokba lőtt (2–0).

A második félidőben a játék minden elemében feljavult a magyar válogatott, amely agresszívebben, dinamikusabban és célratörőbben futballozott, mint az első félidőben. A csapat védekezése is magasabbra került, és többször is percekre sikerült beszorítani ellenfelünk, de a beadások, beívelések után a görög védelem rendre menteni tudott.

A legnagyobb helyzetünk egy agresszív letámadás után alakult ki: Balogh bele tudott érni a görög kapus indítási kísérletébe, majd a lepattanó labda szinte azonnal visszakerült hozzá, ám tizenkét méterről nagy helyzetben a kapu fölé lőtt.

A második félidőre szinte a teljes magyar csapat lecserélődött, de a játék kép nem változott: a magyar csapat ment előre, ám a görögök rendkívül szívós, szervezett védekezéssel tartották az eredményt. Egészen a 78. percig, amikor Gottfried ment el a jobb oldalon egy remek labdával, megverte az emberét, majd éles szögből lőtt. A görög kapus csak beleérni tudott a labdába, ami magasan felpörgött a kapu felé, Rácz Barnabásnak pedig csak be kellett passzolnia egy méterről az üres kapuba (2–1).

A magyar válogatott az utolsó percig ment előre az egyenlítésért, ám a görögök sikeresen állították meg a magyar rohamokat, és az első félidő végén bemutatott játékuknak köszönhetően kis szerencsével, de összességében talán megérdemelten nyerték meg a meccset az első 45 percben kissé elalvó magyar csapat ellen.

Görögország–Magyarország 2–1 (2–0)
Gól: Lamprou (32.), Vergos (43.), ill. Rácz (78.)

Magyarország (4-2-3-1): Zöldesi Illés – Polgár Kristóf, Lenzsér Bence, Kecskés Ákos, Spandler Csaba (Szivacski Donát 62.) – Katona Máté, Jancsó András (Bedi Bence 45.) – Zsótér Donát (Sejben Viktor 62.), Szántó Tamás (Kártik Bálint 77.), Makrai Gábor (Rácz Barnabás 45.) – Balogh Norbert (Gottfried Dániel)