U18: Négy nap alatt a harmadik meccs meghozta a győzelmet - jön a negyedik is

A Szlovákia Kupa harmadik játéknapján U18-as válogatottunk, magabiztos, 3-0-ás győzelmet aratott a fehéroroszok ellen.
Mokány Lajos 2017. április 27., csütörtök 17:00
Szerző: Mokány Lajos 2017. április 27., csütörtök 17:00

A magyar válogatott az amerikaiak elleni döntetlen és a szlovákoktól elszenvedett vereség után utolsó csoportmérkőzésén a fehéroroszokkal mérkőzött meg. Az első félidőben a magyar válogatott alakított ki több lehetőséget, de ellenfelünk támadásaiban is benne volt a gólveszély. Két kihagyott helyzet után, a 34. percben megszereztük a vezetést, Bolla Bendegúz egy jobb oldali támadás végén, egy kényszerítő után 17 méterről óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba (1-0). A fordulás után egy perc sem telt el, máris megdupláztuk előnyünket, egy védelmi hibát követően Lakatos István tört kapura, rávezette a labdát a kapusra, és higgadtan a hálóba gurított (2-0).

A fehéroroszok nem adták fel, és ahogy az első fordulóban a szlovákok ellen, most is óriási erőket mozgósítottak 0-2 után az egyenlítés érdekében. A házigazdák ellen sikerült döntetlenre menteniük a meccset, ezúttal viszont a szépítő gólra sem futotta erejükből, mi viszont ismét betaláltunk: a 66. percben Stoiacovici Dávid 20 méterről bombázott a kapu bal oldalába (3-0). Ezzel sikerült megtörni a fehéroroszok ellenállását, a hátralévő negyedórában magabiztosan őriztük az előnyt, és 3-0-ra megnyertük a találkozót.

Válogatottunk négy ponttal a harmadik lett csoportjában, így pénteken a törökök ellen mérkőzik meg a torna ötödik helyéért.

- Örülök a győzelemnek, kellett ez a siker, hogy helyreálljon a játékosok önbizalma. A csapatmunka diadala volt a győzelem, de emellett több kiváló egyéni teljesítményt is láthattunk a pályán. Látható a fejlődés, napról napra egyre közelebb kerülünk ahhoz a játékhoz, amit látni szeretnék a csapattól, bízom benne, hogy a törökök elleni meccsen tovább folytatódik ez a javulás - mondta a mérkőzés után Marcus Jahn szövetségi edző.

Magyarország-Fehéroroszország 3-0 (1-0)
Magyarország: Bese Balázs - Krebsz Máté (Gajda Márkó, 41.), Berdó Máté (Virág Ákos, 41., Stoiacovici Dávid, 53.), Kiss Balázs, Kiliti Róbert - Kiss Bence, Rabatin Richárd - Bévárdi Zsombor, Bolla Bendegúz, Lakatos István - Kisari Tibor (Lustyik Levente, 65.)

Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.