U17-es Eb-selejtező: Bravúr a hollandok ellen, ott vagyunk az elitkörben - videó

A magyar U17-es válogatott Wales után Hollandiát is legyőzte, így az utolsó forduló eredményétől függetlenül biztosan bejutott az elitkörbe.
Budai László 2017. október 13., péntek 15:41
Szerző: Budai László 2017. október 13., péntek 15:41

A magyar csapatnál volt többet a labda a hollandok elleni U17-es Eb-selejtező első félidejében, de még csak közepesen komoly helyzetet sem sikerült kialakítanunk. Volt néhány kósza lövés, amelyet blokkoltak, a beadásokat pedig lehúzta a vendégek kapusa. Igaz, a holland együttes sem lehetett túl büszke az első negyven percre. A legnagyobb ziccert így is ők alakították ki, már a 8. percben, amikor Goudmijn lépett ki egy remek labdával ziccerben, de 16 méterről fölé bombázott.

A második játékrész azonban remekül kezdődött a magyar csapatnak. Beke állt oda egy, a kaputól 17 méterre megítélt szabadrúgáshoz, és a sorfal mellett a kapus oldalán lévő sarokba tekert (1-0). Ezt követően a hollandok támadtak többet, de vagy nem találták el a kaput, vagy Ásványi védett. Az előnyünket sikerült megtartanunk, így két meccs után is 100 százalékosak vagyunk.

És az is biztos, hogy az U19-es együtteshez hasonlóan továbbjutottunk az elitkörbe, az utolsó fordulóban ugyanis holland-walesi találkozót rendeznek, míg a mieink Koszovóval találkoznak. Sőt, a csoportelsőségünket sem fenyegeti veszély, ugyanis azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény dönt - a magyarok pedig Wales és Hollandia együttesét is megverte.

U17-es Eb-selejtező

Magyarország U17-Hollandia U17 1-0 (Beke 49.)

Magyarország U17: Ásványi, Posztobányi, Varju, Körmendi, Papp L. - Kocsis, Burai (Szabó, 72.), Nyári - Cipf (Irimiás, 76.), Beke, Papp M. (Bukta, 59.)