U17-es Eb: A vb-ért és az éremért kell megverni a törököket

Az Eb előtt már játszottunk következő ellenfelünkkel. Több komoly tétje is lesz a pénteki negyeddöntőnek.
Dudás Gábor 2017. május 9., kedd 16:45
Szerző: Dudás Gábor 2017. május 9., kedd 16:45

Mint ismeretes, a magyar válogatott a Feröer elleni, keddi 4-0-s győzelemmel megnyerte csoportját a Horvátországban zajló U17-es Európa-bajnokságon, így eldőlt, hogy a török csapattal csap majd össze.

A negyeddöntőre május 12-én kerül sor – a mérkőzés helyszínét és pontos kezdési időpontját később jelöli ki az UEFA. (FRISS: U17-es Eb: Megvan az újabb magyar meccs időpontja és helyszíne)

Ha a magyar csapat sikerrel veszi az akadályt, akkor az elődöntőbe kerülésen túl kvalifikálja magát az U17-es világbajnokságra is, amelyet október 6-28. között rendeznek Indiában.

Ha esetleg ez a bravúr nem sikerülne, akkor az UEFA a torna korábbi eredményei alapján állapítja meg, hogy a negyeddöntő vesztes csapatai közül mely két válogatott játszhat egymás ellen a torna ötödik helyéért, ami szintén vb-kvalifikációt ér. A két csapat kijelöléséről az Eb-csoportmeccsek eredményei (helyezés, gólkülönbség, több lőtt gól), a negyeddöntő eredménye (pontszerzés, gólkülönbség, lőtt gól), a sárga és piros lapok száma, az UEFA-koefficiens, és végső esetben sorsolás dönt – írja az mlsz.hu.

Az olaszokat is kiejtő törökökkel egyébként közvetlenül a horvátországi torna előtt játszott felkészülési mérkőzést a magyar válogatott, akkor 0-0-ra végzett a két csapat.