Túlélte az U21 az olasz pofont: Fontos magyar pont Törökországban

Alig pár nappal az Olaszország ellen elszenvedett súlyos vereség után a szebbik arcát mutatta Michael Boris csapata, 0-0-s döntetlen lett az Eb-selejtező vége.
Dudás Gábor 2017. október 10., kedd 18:54
Szerző: Dudás Gábor 2017. október 10., kedd 18:54

Bekezdtek a törökök, sorra vezették az akciókat, miközben az ellentámadásainkat is rendre megállították. A 9. percben így is majdnem kilépett ziccerben Bíró, de az utolsó pillanatban becsúszott és mentett egy török védő.

Két perccel később jött egy magyar kapufa: Szoboszlai egy levágódó labdát lőtt meg éles szögből, jobbról, telibe találta a bal oldali oszlopot. Újabb két perc elteltével azonban majdnem a hazaiak kerültek előnybe, de szerencsére jött Lenzsér. Óriásit mentett a gólvonalon, egy közeli fejesnél a paksi védő, Demjén már verve volt.

A 26. percben kapufát lőttek a törökök is, Çinar 22 méterről, szabadrúgásból találta el a bal oldali lécet. A Besiktas szélsője a következő percekben is aktív, illetve gólveszélyes maradt, de nem tudott a kapuba találni ő sem.

A játékrész hajrájában Zsótér is villant kétszer, előbb szabadrúgásánál védett nagyot a hazai kapus, majd nem sokkal később fordulásból leadott lövését is fogta Muhammed Şengezer. Maradt a 0-0 a szünetre.

Magyar kapusbravúr nyitotta a második félidőt, Demjén védett Hummet ziccerénél. Michael Boris egy cserével és taktikai változtatással reagált, Szoboszlai helyett jött Tóth Bence, átálltunk három védőre, és ettől kezdve kiegyenlítettebb lett a mezőnyben is a csata.

Zsótér kevésbé veszélyes lövései után Szalai szerezte meg kis híján a vezető gólunkat, de Ersoy a gólvonalról mentett a 74. percben a fejesénél, Szivacski remek előkészítését követően.

A kiegyenlített hajrá sem hozott már gólt, bár Szalai, majd Zsótér hajrábeli lövésénél nagyon közel jártunk hozzá, a magyar U21 végül remélhetőleg fontos pontot szerzett kedden, a Recep Tayyip Erdoğan Stadionban.

U21-es Eb-selejtező, 6-os csoport:

Törökország – Magyarország 0-0

Magyarország: Demjén – Szivacski, Lenzsér, Kecskés, Szalai A. (Spandler, 90.) – Gazdag, Vida – Zsótér, Szoboszlai (Tóth B., 57.), Korozmán – Bíró B. (Makrai, 75.)

Ciprus – Belgium 0-2 (Lukebakio 51., Bastien 93.)

Később kezdődött:

Svédország – Málta

A csoport állása: 1. Belgium 8 pont (4 mérkőzés), 2. Ciprus 6 (4), 3. Svédország 5 (3), 4. MAGYARORSZÁG 4 (2), 5. Törökország 2 (3), 6. Málta 1 (4)