Magyar siker: Továbbjutott a 100 százalékos U17-es válogatott - videó

Dániát is legyőzte a csapat Csákváron, a hollandok elleni csoportrangadó tét nélküli lesz.
Dudás Gábor 2016. szeptember 30., péntek 15:36
Szerző: Dudás Gábor 2016. szeptember 30., péntek 15:36

Azok után, hogy U17-es válogatottunk Liechtenstein magabiztos, 3-0-ás legyőzésével kezdte meg szereplését a hazai rendezésű Eb-selejtező minitornán, pénteken a jóval nagyobb játékerőt képviselő Dánia volt Szélesi Zoltán csapatának ellenfele.

Victor Jensen góljával az északiak szereztek vezetést a 24. percben, de a 36. percben nem csak egyenlített, de emberelőnybe is került a magyar válogatott Csákváron. A dán középhátvéd, Anders Bloch Baertelsen piros lapját követően a csapatkapitány, a Főnix Gold FC játékosa, Szoboszlai Dominik büntetőjével egalizáltunk. 1-1 volt a félidő.

A 64. percben aztán már a mieinknél volt az előny, az első gól előtt büntetőt kiharcoló Timári Norman (Puskás Akadémia) találatával fordítottunk. Két perccel később Szoboszlai a kapufát találta el, méghozzá másodszor a mérkőzésen (a dánok is megdöngették a meccs elején a lécet).

A 72. percben aztán a Ferencvárostól a Benficához igazolt Csoboth Kevin is eredményes volt a saját maga által kiharcolt 11-esből, beállítva a 3-1-s végeredményt.

Mindez azt jelenti, hogy a magyar és a bő egy órán át tíz emberrel küzdő Liechtensteint 9-0-ra kiütő holland csapat is 100 százalékos a csoportban, és mindkét válogatott továbbjutott már az elitkörbe. Az Oranje jobb gólkülönbséggel (11-0) előzi meg egyelőre a Szélesi-csapatot.

U17-ES EB-SELEJTEZŐK, 7-es csoport:

Magyarország – Dánia 3-1 (Szoboszlai 36. – 11-esből, Timári 64., Csoboth K. 72. – 11-esből, ill. V. Jensen 24.)

A másik meccsen: Hollandia – Liechtenstein 9-0