Remek magyar bravúr: Az U19-es csapat hátrányból fordítva, 10 emberrel győzött - videón a gólok

Az U19-es válogatott 3-1-re győzött Ausztria ellen az Európa-bajnokság elitkörében.
Budai László 2017. március 24., péntek 9:54
Szerző: Budai László 2017. március 24., péntek 9:54

A házigazda csehek elleni 2-1-s vereséggel rajtolt el a magyar U19-es válogatott az Eb-selejtezők elitkörében. Javítani ma kellett az ellen az Ausztria ellen, amely a skótok 3-0-s legyőzésével kezdte meg szereplését a tornán.

Ezúttal sem indult jól U19-es válogatottunk Eb-elitkörös mérkőzése: Demjén hibája után az osztrákok a 22. percben vezetést szereztek. Akárcsak a csehek elleni mérkőzésen, ezúttal is sikerült azonban váltani, és sokkal jobb teljesítményt nyújtani, ennek pedig már az első félidőben meglett az eredménye: előbb Bíró Á. szabadrúgása után Tömösvári fejelt a kapuba, majd Bíró remek egyéni teljesítménye végén már előnyhöz juttatta a mieinket (2-1).

A második játékrész elején Szalai András megkapta második sárga lapját is, így szinte a teljes félidőt emberhátrányban kellett játszanunk. A 76. percben az osztrákok közel jártak az egyenlítéshez, de Demjén hatalmas bravúrral javította korábbi hibáját.

{div class:widget-box}{module Lájkolj minket!}{/div}Igaz, nem sokkal később egy remek kontra végén eldönthettük volna a találkozót, a csereként beállt Csernik azonban nem tudta értékesíteni ziccerét. A másik oldalon pedig Hinora óriási blokkolása kellett, hogy ne legyen 2-2.

A legvégén az osztrákok jöttek előre az egyenlítésért, a magyar csapat pedig egy remek kontra végén, Szabó L. találatával bebiztosította a sikert (3-1).

Ezzel jelenleg vezetjük a csoportot a szintén hárompontos, de eggyel kevesebbet játszó csehek előtt. A csoportból az első helyezett jut tovább.

Így zengett az "Érik a szőlő" a magyar U19-es válogatottól a pályán - videó!

MAGYARORSZÁG - AUSZTRIA 3-1 (Tömösvári 36., Bíró 44., Szabó 93., ill. Sahanek 22.) - piros lap: Szalai An. (49.)

Magyarország: Demjén - Szalai András, Tóth B., Nagy Zs., Gergényi (Szalai A., 82.) - Hinora, Kleisz, Szabó B. – Tömösvári (Kamarás 72.), Szabó L., Bíró Á. (Csernik 62.)