U17-es Eb: Egy öngóllal maradtunk alul, de a vébé még meglehet

A magyar válogatott egy öngóllal szenvedett vereséget a törököktől. Amennyiben az angolok vagy a németek bejutnak az elődöntőbe, akkor játszhatunk az ötödik, vébét érő helyért.
Budai László 2017. május 10., szerda 11:25
Szerző: Budai László 2017. május 10., szerda 11:25

Remekül kezdte a magyar válogatott a törökök elleni U17-es Eb-negyeddöntőt. A mieink egyértelműen uralták a meccset az első negyedórában, és Torvund révén nagy helyzetbe is kerülhettek volna, a magyar csatárt azonban kézzel akasztotta a tizenhatos előtt az egyik török védő – a játékvezető nem ítélt semmit. A törökök 15 perc után kissé kijjebb tudtak jönni, és egy szöglet utáni fegyelmezetlenséget kihasználva, vezetést is szereztek. A sarokrúgás után nem sikerült felszabadítani, Adigüzel így nagy helyzetben lőhetett 13 méterről, a hosszú oldalon az egyik érkező török elől menteni igyekvő Csonka lábáról pedig a kapuba pattant a labda – öngól (0-1). A hátralévő időben is nálunk volt többet a labda, de szinte a török tizenhatos közelébe sem nagyon sikerült kerülnünk.

A második játékrészben sokáig Szerető 17 méteres szabadrúgásában volt a legnagyobb veszély, de a török kapus vetődve védett. Ismételten volt két 11-esgyanús szituáció: előbb Csoboth akadt össze védőjével, majd Torvund lábát találták el egy becsúszásnál, egyikért sem kaptunk büntetőt. Ezt Szélesi Zoltán is reklamálta, akit ezért a lelátóra küldött a játékvezető. Az edző sokáig nem akarta elhagyni a kispadot, ezért addig állt a játék. A hajrában a törökök többször is eldönthették volna a meccset, de a magyar csapat is megszerezhette volna az egyenlítőgólt: Timári előtt adódott hatalmas helyzet, de rövidre tartó lövését védte a kapus.

A mieink végül 1-0-s vereséget szenvedtek. A torna azonban nem biztos, hogy végetért a számunkra, hiszen a negyeddöntők két legjobb vesztese – ezt elsősorban a csoportmeccsek eredményei alapján számolják ki – még játszhat az ötödik helyért, aminek a megszerzése kvalifikációt jelent az indiai világbajnokságra. Amennyiben Anglia vagy Németország bejut az elődöntőbe, úgy a magyar csapat játszhat a vébé-részvételért.

Magyarország U17-Törökország U17 0-1 (Csonka 20. – öngól)