U17-es Eb: Legyőztük a franciákat, óriási skalppal kezdtük a tornát - videó

A magyar U17-es válogatott hátrányból fordított, és Csoboth duplájával, valamint Bencze góljával 3-2-re nyert a franciák ellen.
Budai László 2017. május 1., hétfő 10:38
Szerző: Budai László 2017. május 1., hétfő 10:38

A sikeresen megvívott elitkör után az U17-es magyar válogatott ma megkezdte Európa-bajnoki szereplését Horvátországban. A mieink a franciákkal találkoztak először. Az összecsapás előtt rossz hírről számolt be az MLSZ: megsérült ugyanis az elitkör hőse, Szoboszlai Dominik.

Bátran kezdtük a mérkőzést, az elején Torvund lépett ki, 13 méterről, éles szögből lőtt, a kapus nagyot védett. A 10. percben Gouiri került helyzetbe, de Ásványi bravúrral hárított. A félidő végére felpörögtek az események: a 36. percben Gouiri beforgatta védőjét és a léc alá bombázott. A szünetig azonban jött az egyenlítés: Csoboth emelte át a kapuson a labdát, ami a bal sarokba gurult.

A második játékrészt kiválóan kezdtük: újra Csoboth lépett ki és 8 méterről a jobb sarokba lőtt. Nem sokkal később a franciák majdnem egyenlítettek, de Adli fejesét bravúrral fogta Ásványi.
Az 52. percben jött a harmadik: Bencze vezette a labdát, majd 16-ról nagy gólt lőtt a jobb sarokba.  Schön végleg lezárhatta volna a meccset, de közeli fejese centikkel elkerülte a kaput.

A folytatásban a franciák fölényben játszottak, a legnagyobb helyzetet a 66. percben alakították ki, Isidor közeli fejesét hatalmas bravúrral fogta Ásványi. Végig remeklő fiatal kapusunk aztán a hajrában is fogott két óriási lövést. A hosszabbításban a franciák tizenegyesből szépítettek, de sikerült megtartanunk egy gólnyi előnyt.

A mieink fantasztikus győzelemmel kezdték az U17-es Eb-t a sokkal esélyesebbnek tartott franciák ellen.

Olvastad már? „Fejmosást kellett tartanom” - Szélesi elárulta, mit mondott a félidőben

Magyarország U17-Franciaország U17 3-2 (Csoboth 38., 41., Bencze 52., ill. Gouiri 36., 84. - 11-esből)