A magyar U21-es válogatott (hasonlóan a szlovénhoz) automatikus résztvevője a tornának, amelynek első napján, 2021. június 9-én, Budapesten, a Bozsik Stadionban lép majd pályára, de ugyanezen a napon Székesfehérváron, a Sóstói Stadionban és a szlovéniai Mariborban és Celjében is rendeznek egy-egy csoportmeccset. A magyar U21-es válogatott az A-csoportban szerepel majd – írja az mlsz.hu.

Hazánkban négy helyszín, a már említett Bozsik Stadion és Sóstói Stadion mellett Szombathely és Gyirmót ad majd otthont a tornának, míg Szlovéniában Maribor, Celje, Ljubjana és Koper lesznek a rendezővárosok.

Az U21-es Európa-bajnokság (hivatalos nevén: UEFA Under21 Championship Hungary-Slovenia 2021) ezúttal már 16 résztvevő csapattal veszi kezdetét, vagyis a két vendéglátó válogatotthoz 14 további csapat csatlakozik majd, amelyek kilétére a 2020. novemberéig tartó selejtezők során derül fény.

Minden rendező város 3–3 csoportmeccsen látja vendégül a jövő szupersztárjait és természetesen a szurkolókat, míg az egyenes kieséses szakasz 2021. június 19. és 26. között zajlik majd Budapesten, Székesfehérváron, Szombathelyen, Mariborban és Ljubjanában.

A döntőt 2021. június 26-án Székesfehérváron játssza a budapesti és a ljubjanai elődöntőből továbbjutó két csapat.

A meccsek kezdési időpontjait az UEFA később teszi közzé, azonban a dátumok és a helyszínek már most véglegesek.

Csoportkör
Június 9. szerda
A-csoport: A3 v A4 (Székesfehérvár), Magyarország v A2 (Budapest)
B-csoport: Szlovénia v B2 (Maribor), B3 v B4 (Celje)

Június 10. csütörtök
C-csoport: a párosítás még nem ismert (Szombathely), a párosítás még nem ismert (Győr)

D-csoport: a párosítás még nem ismert (Ljubljana), a párosítás még nem ismert (Koper)

Június 12. szombat
A-csoport: Magyarország v A3 (Székesfehérvár), A2 v A4 (Budapest)
B-csoport: B2 v B4 (Maribor), Szlovénia v B3 (Celje)

Június 13. vasárnap
C-csoport: a párosítás még nem ismert (Szombathely), a párosítás még nem ismert (Győr)
D-csoport: a párosítás még nem ismert (Ljubljana), a párosítás még nem ismert (Koper)

Június 15. kedd
A-csoport: A2 v A3 (Székesfehérvár), A4 v Magyarország (Budapest)
B-csoport: B2 v B3 (Maribor), B4 v Szlovénia (Ljubljana)

Június 16. szerda
C-csoport: a párosítás még nem ismert (Szombathely), a párosítás még nem ismert (Győr)
D-csoport: a párosítás még nem ismert (Celje), a párosítás még nem ismert (Koper)

Negyeddöntők:
Június 19. szombat: Székesfehérvár, Maribor
Június 20. vasárnap: Szombathely, Ljubljana

Elődöntők:
Június 23. szerda: Budapest, Ljubljana

Döntő:
Június 26. szombat: Székesfehérvár