Wales csodát tett: a belgákat legyőzve jutottak Bale-ék az elődöntőbe

1-0-ról fordítottak a belgák ellen.
admin 2016. július 1., péntek 20:53
Szerző: admin 2016. július 1., péntek 20:53

Jobban kezdték a találkozót a belgák, és a 13. percben meg is szerezték a vezetést: Nainggolan a tizenhatoson kívülről egy óriási gólt zúdított a walesiek kapujának jobb oldalába (0-1). Wales azonban nem esett össze a hátrány tudatában, és a 31. percben ki is egyenlítettek: egy szöglet után A. Williams fejelt a hálóba (1-1).

A fordulást követően is remek iramot hozott a két csapat párharca, az 55. percben pedig Wales fordítani tudott: Robson-Kanu szenzációs cselt húzott meg a belga tizenhatoson belül a védők szorításában, majd a kapuba bombázott (2-1). A belgák ezután komoly rohamokat vezettek, és többször közel álltak az egyenlítő találat megszerzéséhez.

A 86. percben viszont végleg eldőlt az elődöntőbe jutás kérdése: egy jobb oldali beadásra remekül érkezett a csereként beálló Vokes, és a hálóba bólintott (3-1). A végeredmény már nem változott, így nagy meglepetésre Wales lesz ott a legjobb négy között az Európa-bajnokságon.

Wales - Belgium 3-1 (A. Williams 31., Robson-Kanu 55., Vokes 86., ill. Nainggolan 13.)