Videók: Gyújtogatás, verekedés, könnygáz - megőrült Párizs az Eb-döntő után

A párizsi rendőrség könnygáz bevetésével fékezte meg a randalírozó szurkolókat a Champs-Élysées-n a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság vasárnap esti döntője után, amelyet Portugália 1-0-ra nyert meg hosszabbítást követően a házigazda franciákkal szemben.
Dudás Gábor 2016. július 11., hétfő 8:24
Szerző: Dudás Gábor 2016. július 11., hétfő 8:24

A hatóság közlése szerint 40 embert vettek őrizetbe, miután a drukkerek összecsaptak a rendőrökkel az Eiffel-torony alatt kialakított szurkolói zónánál, de összetűzések voltak a Stade de France környékén is.

A dühös szurkolók az Eiffel-torony környékén szemeteskukákat, egy robogót, s egy autót is felgyújtottak, a rendőröket pedig megdobálták. A hatóság vízágyú és könnygáz bevetésével fékezte meg a többségében fiatalokból álló randalírozókat.

Portugália hosszabbítás után, Eder 108. percben szerzett góljával 1-0-ra nyert az előzetesen esélyesebbnek tartott franciák ellen, s története első Európa-bajnoki címét szerezte meg (MTI)