Lengyelország büntetőkkel a negyeddöntőben - videó

1-1-es rendes játékidő után a hosszabbítás sem hozott döntést a Svájc - Lengyelország mérkőzésen.
Csakfoci Admin 2016. június 25., szombat 15:52
Szerző: Csakfoci Admin 2016. június 25., szombat 15:52

Svájc - Lengyelország 1-1 (Shaqiri 82., ill. Błaszczykowski 39.), büntetőkkel: 4-5

Jobban kezdték az Európa-bajnokság első nyolcaddöntőjét a lengyelek, az első félidőben végig domináltak Lewandowskiék. A 39. percben pedig a vezetést is megszerezték: egy kontra végén Błaszczykowski elé került a labda, aki a kapus lába között a hálóba lőtte a játékszert (0-1).

A fordulást követően felélénkült a svájciak támadójátéka, és szépen-lassan egyre inkább átvették a mérkőzés irányítását. A hajrában már komoly nyomás nehezedett a lengyelek kapujára, amelyet egészen a 82. percig bírtak ki: ekkor Shaqiri egy szenzációs mozdulattal, 16 méterről ollózott kapura, a labda a bal kapufáról pattant a hálóba (1-1).

A rendes játékidő azonban már nem hozott döntést, így hosszabbításra került sor. A hosszabbításban Svájc dominált, bár volt egy-egy lengyel lehetőség is, de gól nem született, büntetők következtek.

A tizenegyespárbajban egyedül Xhaka hibázott, így 5-4-es összesítéssel Lengyelország nyert, és bejutott a legjobb 8 közé.