Izland a leggólgazdagabb Eb-meccsen esett ki - francia-német csata jön

5-2-re nyert a házigazda Franciaország a két csapat vasárnapi Eb-negyeddöntőjén. Nézd meg a gólokat!
Dudás Gábor 2016. július 3., vasárnap 20:50
Szerző: Dudás Gábor 2016. július 3., vasárnap 20:50

Tulajdonképpen az első 20 perc végére eldőlt, hogy Franciaország lesz a németek ellenfele az Eb egyik elődöntőjében. A házaigazda ekkorra tett szet kétgólos előnyre (Giroud a 12., Pogba a 20. percben volt eredményes) Izland ellen, amely lelkesen, de veszélytelenül futballozott a meccs nagy részében.

A Deschamps-csapat viszont óriási mezőnyfölényben játszott és nem is meddőben, hiszen a szünetre négy gólra nőtt a hazai előny, Payet és Griezmann a félidő hajrájában, 2 perc alatt szerzett 1-1- gólt.

A második félidő is a kékmezesek irányításával kezdődött, de az északiaknak összejött a szépítő gól, Sigthórsson talált be ügyesen közelről. Három perccel később azonban visszaállt a négygólos különbség, Giroud talált be másodszor is.

Az izlandiak előbb Ingasson fejesével (Lloris óriásit védett), majd egy 11-essel (a holland bíró nem fújt Evra kezezésénél) lopózhattak volna megint picit közelebb, de sokáig elmaradt az újabb északi gól. A hajrában aztán Bjarnasson csak a hálóba fejelt, és ki is alakította az 5-2-s végeredményt, ami gólcsúcsot jelent a 2016-os Európa-bajnokságon.

Izland elköszönt, a franciák a németekkel játszanak a döntőbe jutásért csütörtökön este, Marseille-ben.

FRANCIAORSZÁG - IZLAND 5-2 (Giroud 12., 59., Pogba 20., Payet 43., Griezmann 45., ill. Sigthórsson 56., Bjarnasson 84.)